شماره امروز: ۵۴۷

| کدخبر: 108913 | |

جانشین فرمانده ناجا از کیفیت برخی خودروهای تولید داخل نیز انتقاد کرد و افزود: ما به عنوان پلیس معتقدیم که بسیاری از خودروهای تولید داخل از نظر مقدار مصرف سوخت و همچنین از نظر ایمنی در شرایط شماره‌گذاری نیستند اما به هرحال قانون بر شماره‌گذاری آنان تاکید دارد و ما هم مجری قانون هستیم.

جانشین فرمانده ناجا از کیفیت برخی خودروهای تولید داخل نیز انتقاد کرد و افزود: ما به عنوان پلیس معتقدیم که بسیاری از خودروهای تولید داخل از نظر مقدار مصرف سوخت و همچنین از نظر ایمنی در شرایط شماره‌گذاری نیستند اما به هرحال قانون بر شماره‌گذاری آنان تاکید دارد و ما هم مجری قانون هستیم.

سردار اسکندر مومنی در پاسخ به سوالی درباره تغییر ناگهانی تصمیم درباره ممنوعیت شماره‌گذاری 8 خودروی پرمصرف اظهار کرد: پلیس مجری قانون است و هرآنچه دستگاه‌های مربوطه تصمیم بگیرند، اجرا خواهند کرد. مصوبه هیات وزیران نیز در این خصوص بود و بنا بود 8 خودرویی که بیش از 8.5 لیتر مصرف سوخت در هر 100 کیلومتر را دارند شماره‌گذاری نشوند اما ما شب گذشته شنیدیم که از این تصمیم منصرف شدند، البته ما مجری قانون هستیم و طبق آن عمل خواهیم کرد.

او در بخش دیگری از سخنانش با بیان اینکه وضعیت امنیتی کشورمان مطلوب است، گفت: ایران سال 96 امن‌تر از ایران 95 است. این امنیت در شرایطی به دست آمده که ناامنی‌های مختلفی در کشورهای منطقه وجود دارد اما خوشبختانه تحت هدایت‌های مقام معظم رهبری ایران از وضعیت امنیتی مطلوبی برخوردار است.

جانشین فرمانده ناجا در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه آیا ماموران سد معبر شهرداری، نیروی پلیس یا یگان حفاظت محسوب می‌شوند یا خیر؟ گفت: شهردابان‌ها جدا از این موضوع هستند و نیروی پلیس محسوب نمی‌شوند و طور دیگری فعالیت می‌کنند.

جانشین فرمانده ناجا درباره نحوه اعطای تجهیزات ماموران یگان‌های حفاظتی نیز اظهار کرد: این موضوع براساس میزان کارآمدی و همچنین آموزش‌های ماموران مورد بررسی قرار می‌گیرد و با توجه به وظایف و نقشی که ماموران پلیس برعهده دارند، تجهیزات در اختیارشان قرار گرفته و آموزش‌های لازم را نیز می‌بینند. مومنی با بیان اینکه ماموران یگان حفاظت تحت حمایت پلیس هستند، گفت: این افراد می‌توانند در سازمان‌ها، وزارتخانه‌ها، شرکت‌ها و پاساژها فعالیت کنند، البته شهروندان و افرادی که می‌خواهند از یگان‌های حفاظت، نیرو دریافت کنند. باید توجه داشته باشند که حتما از شرکت‌های معتبر و تحت نظارت پلیس این نیروها را دریافت کنند. نیروهای تحت پلیس کارت شناسایی دارند و براین اساس فعالیت می‌کنند.

او درباره احتمال جعل لباس یگان‌های حفاظت در برخی مراکز خصوصی اظهار کرد: پلیس بر این موارد نظارت داشته و با هرکسی که بخواهد با جعل لباس پلیس و یگان‌های پلیس اقدامات مجرمانه‌یی را انجام دهد، برخورد خواهد کرد. جانشین فرمانده ناجا اضافه کرد: البته بر عملکرد ماموران خود نظارت داشته و اگر مرتکب تخلفی شوند با آنها نیز برخورد خواهد شد. مومنی درباره اینکه نیروی انتظامی در کدام مرزها مشترک با دیگر یگان‌های نیروهای مسلح حضور دارند، اظهار کرد: وظیفه تامین امنیت مرزها و حراست از آنان در کشور برعهده ناجاست و مرزبانان ما در بیش از 8000 کیلومتر از مرزهای کشور حضور دارند که نتیجه اقدامات آنان بر همگان مشخص است و تنها در بخش‌هایی از مرزهای شمال غرب، نیروی انتظامی مشترک با عزیزان سپاه و ارتش حضور دارند که آن‌ هم به دلیل شرایط امنیتی این مناطق است.

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران