شماره امروز: ۵۴۷

عضو اتاق بازرگانی ایران و پاکستان:

| | |

عضو اتاق بازرگانی ایران و پاکستان گفت: ما دام‌های سنگین را از پاکستان تأمین می‌کنیم و این احتمال وجود دارد که بسته شدن مرزها بر روی قیمت گوشت تاثیر بگذارد.

عضو اتاق بازرگانی ایران و پاکستان گفت: ما دام‌های سنگین را از پاکستان تأمین می‌کنیم و این احتمال وجود دارد که بسته شدن مرزها بر روی قیمت گوشت تاثیر بگذارد. محمود تهیدست در گفت‌وگو با ایلنا در خصوص آخرین وضعیت مرزهای مشترک دو کشور گفت: به دلیل شیوع ویروس بیماری کرونا و همچنین بازگشت تمام اتباع و زوار پاکستانی از مشهد مقدس، پاکستان اعلام کرد که تا فردا رانندگان دو کشور فرصت دارند که به کشورهای خود باز گردند و پس از آن مرزها به مدت نامعلومی بسته خواهد شد.

عضو اتاق بازرگانی زاهدان ادامه داد: با توجه به شرایط موجود مشخص نیست که بسته بودن مرزها تا چه تاریخی ادامه خواهد داشت در اطلاعیه دولت پاکستان هیچ اشاره‌ای به تاریخ بازگشایی نشده است. وی افزود: پس از شیوع ویروس کرونا و بسته شدن اکثر مرزها بیشتر رفت و آمد اتباع شامل زوار پاکستانی بود که در مشهد حضور داشتند و کمتر ایرانی‌ها به پاکستان تردد می‌کردند اکنون که می‌توان گفت تمام این زوار به کشور خود بازگشتند؛ مرزها کاملا بسته شده و فقط امروز کامیون داران ایرانی و پاکستانی فرصت دارند تا به کشورهای خود باز گردند. وی در خصوص تاثیر بستن مرزها بر روی واردات و صادرات کالاها گفت: کالاهای صادراتی ما عمدتاً کالاهای مشتقات نفتی، سیمان، کاشی و مصالح ساختمانی بود که طبیعتا سرعت صادرات آنها کاهش پیدا خواهد کرد. البته باید این موضوع را در نظر داشت که با شیوع ویروس کرونا اکثر واحدهای تولیدی ما بسته‌اند، ضمن آنکه ما در ۱۵ روز تعطیلات عید به سر می‌بریم و اکثر واحدها تعطیل هستند پس نمی‌توان گفت تاثیر آنچنانی بر روی فعالیت آنها خواهد گذاشت. اما از سوی دیگر واردات مهمی از پاکستان داریم، ما دام‌های سنگین را از این کشور تأمین می‌کنیم و این احتمال وجود دارد که این بسته شدن مرز بر روی قیمت گوشت تاثیر بگذارد. عضو اتاق بازرگانی سیستان و بلوچستان در پایان تصریح کرد: امیدواریم که تا ۱۵ فروردین که کارخانجات ایران شروع به فعالیت می‌کنند و کشور حالت عادی را می‌گیرد این وضعیت شیوع ویروس کرونا به پایان برسد زیرا بازارهای مرزی دو کشور نیز به تبع این تصمیم بسته شده‌اند و می‌تواند تاثیر منفی بر روی کسب و کار به خصوص در بین اهالی منطقه داشته باشد.

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران