شماره امروز: ۵۴۷

عضو هیات‌مدیره انجمن تخصصی صنایع همگن نیرو محرکه مطرح کرد

| | |

خودروسازان ۱۰ هزار میلیارد تومان به قطعه‌سازان مطالبات دارند که دولت تسهیلاتی را طی مصوبه برای خودروسازان جهت پرداخت بدهی‌هایشان در نظر گرفت.

خودروسازان ۱۰ هزار میلیارد تومان به قطعه‌سازان مطالبات دارند که دولت تسهیلاتی را طی مصوبه برای خودروسازان جهت پرداخت بدهی‌هایشان در نظر گرفت. رضا رعنایی عضو هیات‌مدیره انجمن تخصصی صنایع همگن نیرو محرکه و قطعه‌سازان خودرو کشور با اشاره به وضعیت تولید قطعه در روزهای پایانی سال، گفت: با شیوع بیماری کرونا تولید قطعات مورد نیاز صنعت خودرو مقداری با مشکل مواجه شده و مسائلی از قبیل اضافه کار و تعطیلی شیفت‌ها پیش آمده است. او بیان کرد: به دلیل اینکه بسیاری از شیفت‌ها تعطیل شده، تولید قطعه با مشکلات جدی مواجه شده است. در کنار شیوع این بیماری، مسائل مربوط به نقدینگی و سرمایه‌های سرگردان به‌شدت به این حوزه فشار وارد کرده است. عضو هیات‌مدیره انجمن تخصصی صنایع همگن نیرو محرکه و قطعه‌سازان خودرو کشور ادامه داد: خودروسازان ۱۰ هزار میلیارد تومان به قطعه‌سازان مطالبات دارند که چندی پیش هیات دولت مقداری تسهیلات را برای خودروسازان در نظر گرفت تا آنها نیز مطالبات قطعه‌سازان را بپردازند، این تسهیلات در کمیسیون صنایع و معادن مجلس مصوب و صورتجلسه شد، اما بانک مرکزی اعلام کرد که باید این صورتجلسه در شورای پول و اعتبار نیز تصویب شود.

رعنایی با بیان اینکه ۱۰ هزار میلیارد تومان به شورای پول و اعتبار رفت و تسهیلات نقدی آن به ۵ هزار میلیارد تومان کاهش یافت، تشریح کرد: هم‌اکنون همان ۵ هزار میلیارد تومان هم با تاخیر پرداخت شده که تنها ۲۰ درصد این مبلغ محقق شده و مازاد آن محقق نشده است. او تصریح کرد: هم‌اکنون به دلیل عدم پرداخت مطالبات، تولید قطعه به‌شدت کاهش یافته و انبارها خالی شده‌اند. از طرفی به دلیل اینکه نتوانسته‌ایم مزایا و حقوق کارگران را پرداخت کنیم ممکن است در سال آینده نیز به دلیل نارضایتی که به همراه دارند تمایلی به همکاری نداشته باشند و تولید قطعه نیز در ۲ تا ۳ ماه اول سال آینده با کاهش جدی رو به رو باشد.

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران