شماره امروز: ۵۴۷

| | |

فرزین فردیس، نایب‌رییس کمیسیون اقتصاد نوآوری و تحول دیجیتال اتاق بازرگانی تهران که دبیری کارگروه اطلاع‌رسانی کمپین نفس، پویش فعالان بخش خصوصی برای عبور از بحران کرونا،

فرزین فردیس، نایب‌رییس کمیسیون اقتصاد نوآوری و تحول دیجیتال اتاق بازرگانی تهران که دبیری کارگروه اطلاع‌رسانی کمپین نفس، پویش فعالان بخش خصوصی برای عبور از بحران کرونا، را بر عهده دارد، هفت اقدام موثر این کمپین را از تهیه تجهیزات برای کادر درمان تا ضدعفونی کردن معابر توضیح داد و از راه‌اندازی کلینیک نفس در تهران تا پایان سال خبر داد.

دبیر کارگروه اطلاع‌رسانی کمپین نفس هفت اقدام این کمپین را که به ابتکار بخش خصوصی برای مواجهه با شیوع ویروس کرونا در کشور شکل گرفته است، تشریح کرد؛ اقداماتی شامل تهیه کانکس استراحت برای کادر درمان، راه‌اندازی کلینیک نفس، تهیه تجهیزاتی مانند ونتیلاتور و پمپ اکسیژن برای بیمارستان‌ها و مراکز درمانی، خرید عمده اقلام ضروری کادر درمان از خارج از کشور، ضدعفونی کردن معابر در برخی از شهرها، تلاش برای باز نگه داشتن مرزها و احصای مشکلات و خسران‌ کسب‌وکارهای بخش خصوصی از کرونا می‌شود. به گزارش پایگاه خبری اتاق تهران فرزین فردیس، با بیان اینکه کمپین نفس به عنوان پویش فعالان اقتصادی برای کمک به تسریع عبور از بحران کرونا از حدود 10 روز پیش آغاز به کار کرده است، گفت: پس از شکل‌گیری این کمپین و تشکیل کارگروه‌های اجرایی آن، بخشی از نیاز‌های ضروری را با استفاده از اطلاعاتی که از بیمارستان‌های مختلف و مجموعه وزارت بهداشت دریافت شد، احصا کردیم؛ نیازهایی که بخشی از آن مربوط به کادر درمان و تجهیزات بیمارستانی است و بخشی نیز مربوط به اقلام مورد نیاز برای ضدعفونی کردن معابر پرتردد شهری اختصاص دارد. به این ترتیب، کمپین نفس برای ورود به هر یک از این بخش‌ها، طرح‌هایی را تعریف کرد. نایب‌رییس کمیسیون اقتصاد نوآوری و تحول دیجیتال اتاق بازرگانی تهران افزود: یکی از این طرح‌ها به تامین کانکس برای استراحت کادر درمان در بیمارستان‌های معین است. بر این اساس، فراخوانی به شرکت‌های پیمانکاری و سازنده کانکس و ساختمان‌های پیش‌ساخته ارایه کردیم که بتوانیم با کمک آنها استراحتگاه‌هایی در داخل بیمارستان یا نزدیکترین نقطه به بیمارستان‌های معین برای کادر درمانی ایجاد کنیم. مساله این است که اعضای کادر درمان در خط مقدم مبارزه با بیماری قرار دارند و به دلیل شرایط قرنطینه قادر به تردد به منازل خود نیستند و البته در بیمارستان هم امکان استراحت کافی برای آنها در طولانی‌مدت نیست. بنابراین، نیاز است که در نزدیکترین محل، برای مثال فضای روباز بیمارستان‌ها، مکانی به قرارگیری این استراحتگاه‌های موقت اختصاص پیدا کند. او ادامه داد: البته نیاز ما بسیار بیشتر از آن است که در پاسخ به این فراخوان اعلام آمادگی شده است؛ مساله این است که تولیدکنندگان در حال حاضر کانکس زیادی در انبارهایشان نداشتند.

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران