شماره امروز: ۵۴۷

رییس سازمان صنعت استان تهران خبر داد

| | |

رییس سازمان صنعت استان تهران از ٦ فقره تخلف طی یک هفته اخیر در استان خبر داد وگفت:

رییس سازمان صنعت استان تهران از ٦ فقره تخلف طی یک هفته اخیر در استان خبر داد وگفت: مجموعا بیش از ١٥٣ هزار ماسک و ۲۲۵۰ لیتر مواد ضدعفونی‌کننده بهداشتی احتکار شده کشف شده است. یدالله صادقی، درباره میزان تخلفات صورت گرفته از ابتدای شیوع ویروس کرونا در کشور تاکنون اظهار کرد: با توجه به گشت‌های ویژه مشترکی که با تعزیرات، وزارت اطلاعات، پلیس امنیت اقتصادی و کارشناسان دانشگاه علوم پزشکی انجام شده، ٤ فقره تخلف از ٤ اسفند ماه تا امروز کشف و ضبط شده است.

وی با بیان اینکه تخلفات و احتکارهایی که انجام می‌شود توسط شبکه‌های غیر رسمی یا همان دلالان و واحد‌های غیرمجاز انجام شده و به تولید‌کننده مربوط نمی‌شود، گفت: اولین فقره تخلف مربوط به احتکار ٥٤ هزار ماسک بوده که پرونده به تعزیرات منتقل و ماسک‌ها نیز تحویل دانشگاه علوم پزشکی شده است. دومین مود تخلف نیز مربوط به کشف ٨ میلیون دستکش و ماسک بوده که البته بیشتر آن دستکش‌های لاتکسی است که این اقلام به هیات امنای صرفه‌جویی ارزی وزارت بهداشت تحویل داده شده است. رییس سازمان صنعت استان تهران ادامه داد: یکی دیگر از تخلفات ثبت شده مربوط به ٢ هزار و 250 لیتر انواع مواد ضدعفونی‌کننده بوده که این فقره نیز تحویل هیات امنای صرفه‌جویی ارزی وزارت بهداشت شده است. همچنین در چهارمین فقره نیز ٥ هزار ماسک تقلبی تولید شده در واحدهای غیرمجاز بوده که پلیس امنیت قضایی این پرونده را تحویل مراجع قضایی داده است.

وی با بیان اینکه از ٤ اسفند ماه تاکنون دو فقره تخلف دیگر نیز ثبت شده که توسط دستگاه‌های امنیتی و پلیس امنیت اقتصادی انجام شده و در قالب گشت مشترک نبوده است، بیان کرد: یکی از این موارد ضبط ٧٧ فقره ماسک بوده که توسط دستگاه‌های امنیتی در شهرری انجام شده و پرونده تحویل تعزیرات و ماسک‌ها نیز به دانشگاه علوم پزشکی تحویل داده شده است. صادقی درباره مواد شوینده و ضد عفونی‌کننده و تأمین و توزیع آن در سطح تهران نیز افزود: برخی از مواد ضدعفونی‌کننده بر پایه الکل بوده که توزیع آن به عهده وزارت بهداشت است ولی در خصوص سایر مواد ضدعفونی‌کننده و بهداشتی از جمله وایتکس، صابون‌های مایع و جامد، لکه‌برهاو... هیچ مشکلی وجود ندارد و مردم شاهد توز یع گسترده آن هستند.وی ادامه داد: هر واحد تولیدی هر دو نوع مواد ضدعفونی‌کننده را تولید می‌کنند، اما برای مواد ضدعفونی‌کننده الکلی وزارت بهداشت سهمیه‌بندی کرده و بر اساس آن تولیدات را اداره کل تجهیزات پزشکی وزارت بهداشت دریافت و با تحویل به به واحدهای پخش، در داروخانه‌ها توزیع می‌شود.

رییس سازمان صنعت در پاسخ به این پرسش که چرا هنوز با توجه به افزایش تولید، میزان مواد ضدعفونی‌کننده الکلی کم است، گفت: تاکنون سابقه این میزان مصرف برای این مواد ضدعفونی‌کننده نبوده ولی دستورات لازم برای افزایش تولید آن از ابتدای شیوع ویروس کرونا داده شده است ولی میزان تولید به حجم الکلی که به واحدهای تولیدی تحویل داده می‌شود، بستگی دارد. صادقی در پایان گفت: از روزهای گذشته با توجه به هماهنگی‌هایی که بین اداره ملی تجهیزات پزشکی وزارت بهداشت و بخش صنایع غذایی و بهداشتی وزارت صنعت شده تولیدات افزایش یافته و طی دو روز گذشته نیز توزیع اقلام بهداشتی الکلی شروع شده و در روزهای آینده نیز بهتر خواهد شد. حتی محوز موقت سه ماهه نیز به واحدهایی که تولید مواد ضدعفونی بر پایه الکل نداشتند نیز برای تولید بیشتر داده شده است.

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران