شماره امروز: ۵۴۷

با حمایت اتاق بازرگانی تهران انجام شد

| | |

نمایندگان بخش خصوصی به همراه نمایندگان دولتی از وزارت نیرو،سازمان توسعه تجارت،

نمایندگان بخش خصوصی به همراه نمایندگان دولتی از وزارت نیرو،سازمان توسعه تجارت، صندوق ضمانت صادرات و شرکت توانیر در یک نشست تخصصی و کارشناسی در اتاق بازرگانی تهران، نتایج اولیه یک طرح پژوهشی در مورد توسعه صادرات برق و تجهیزات وابسته به این صنعت را مورد بررسی قرار دادند. در نشستی که در اتاق تهران برگزار شد، سندیکای صنعت برق ایران از طرح پژوهشی توسعه صادرات تجهیزات و خدمات مهندسی در صنعت برق، رونمایی کرد.

 این طرح پژوهشی با حمایت اتاق تهران و نظارت معاونت بررسی‌های اقتصادی اتاق تهران صورت گرفته ‌است و در آن، نقشه راه و برنامه راهبردی توسعه صادرات صنعت برق کشور تدوین شده ‌است. به گزارش روابط عمومی اتاق تهران، در نشستی که برای بررسی اولیه این طرح در محل اتاق تهران برگزار شد و ریاست آن را مریم خزاعی معاون بررسی‌های اقتصادی اتاق تهران برعهده داشت، مدیران و پژوهشگران سندیکای صنعت برق به تشریح این طرح مطالعاتی پرداختند و در جمعی که صاحبان کسب‌و‌کار و بنگاه‌های صنعت برق و تجهیزات وابسته به این بخش نیز حضور داشتند، این دستاورد پژوهشی را مورد نقد و ارزیابی قرار دادند. در این مطالعه، وضعیت صنعت برق در ایران و چند کشور منتخب و نیز بازارهای هدف صادراتی مورد بررسی قرار گرفته و با تحلیل موانع و فرصت‌های صادراتی و ضوابط و مقررات جاری صنعت برق کشور، راهکارهای توسعه صادرات کالا و تجهیزات برقی و خدمات فنی و مهندسی تبیین و شناسایی شده ‌است. بر اساس این طرح، چندین سناریو برای توسعه صادرات کالا و خدمات برقی کشور به دست آمده‌ و پیش‌بینی شده ‌است که با اصلاحات در محیط صادرات بخش برق، صادرات این بخش طی مدت پنج سال به رقم 3 میلیارد دلار در سال برسد.

اتاق بازرگانی تهران با حمایت از تدوین طرح پژوهشی توسعه صادرات تجهیزات و خدمات مهندسی در صنعت برق، قصد دارد با کمک سندیکای صنعت برق ایران و نظرخواهی از فعالان بخش‌خصوصی این حوزه، توصیه‌های سیاستی مرتبط با توسعه صادرات صنعت برق کشور را استخراج و در اختیار دولت قرار دهد. این طرح پژوهشی پس از بررسی بازخوردها و پیشنهادات کارشناسان و انجام اصلاحات نهایی، از سوی اتاق بازرگانی تهران، منتشر خواهد شد.

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران