شماره امروز: ۵۴۷

| | |

مدیر اکتشاف شرکت ملی نفت ایران عنوان کرد: پیش‌بینی می‌کنیم تا پایان سال جاری،

مدیر اکتشاف شرکت ملی نفت ایران عنوان کرد: پیش‌بینی می‌کنیم تا پایان سال جاری، کشف یک مخزن جدید نفتی در استان خوزستان نهایی شده و خبر خوش آن به مردم ایران اعلام شود.

سیدصالح هندی، مدیر اکتشاف شرکت ملی نفت ایران در گفت‌وگو با تسنیم اظهار داشت: در خلیج فارس برنامه‌های اکتشافی در دست اقدام داریم اما طبیعتا خیلی انتظار نداریم که کشف‌های بزرگی را در خلیج فارس داشته باشیم.وی افزود: تنها جایی که مدیریت اکتشاف شرکت ملی نفت در اکتشاف نفت و گاز در آن منطقه کاری انجام نمی‌دهد، منطقه دریای خزر است.

هندی با اشاره به کشف مخزن 22میلیارد بشکه‌ای نفت در استان خوزستان که در ماه گذشته رسما اعلام شد، گفت: خبر خوب بعدی نیز مربوط به همین منطقه است، چرا که اکتشافات در این منطقه ادامه دارد.وی ادامه داد: پیش‌بینی می‌کنیم تا پایان سال جاری، کشف یک مخزن جدید نفتی در استان خوزستان نهایی شده و خبر خوش آن به مردم ایران اعلام شود.مدیر اکتشاف شرکت ملی نفت ایران در خصوص جزییات این مخزن جدید نفتی گفت: برآوردهای ما نشان می‌دهد که بسیار شبیه به مخزن نام‌آوران بوده، البته مخزنی جدید با ذخایر جدیدی است که پیش از این کشف نشده بود.وی خاطرنشان کرد: احتمالا لایه مخزنی جدید در محدوده میادین آب‌تیمور و سپهر، کشف خواهد شد.

حدود یک ماه قبل بود که دولت از کشف مخزن نفتی 22 میلیارد بشکه‌ای نفت خبر داد، مخزنی که نام‌آوران نام‌گذاری شد و دومین مخزن نفتی بزرگ کشف شده در تاریخ ایران بود. این مخزن در خارج از منطقه آب تیمور قرار دارد.

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران