شماره امروز: ۵۴۷

| | |

رییس هیات مدیره اتحادیه مرغ تخم گذار گفت: با توجه به افزایش قیمت تخم مرغ در روزهای اخیر، تشکل صادرات آن به بازارهای هدف را متوقف کرده است.

رییس هیات مدیره اتحادیه مرغ تخم گذار گفت: با توجه به افزایش قیمت تخم مرغ در روزهای اخیر، تشکل صادرات آن به بازارهای هدف را متوقف کرده است. ناصر نبی‌پور در گفت و گو با باشگاه خبرنگاران جوان، از افزایش قیمت تخم مرغ در بازار خبر داد و گفت: هم اکنون متوسط نرخ هر کیلو تخم مرغ درب مرغداری ۷ هزار و ۷۰۰ تا ۷ هزار و ۸۰۰ تومان است. او ازدیاد تقاضا در هفته‌های اخیر را دلیل اصلی گرانی تخم مرغ دانست و افزود: اگرچه برخی کارشناسان گرانی‌های اخیر را ناشی از نوسان نرخ بنزین می‌دانند، اما گرانی تخم مرغ ارتباطی به قیمت بنزین دارد.

رییس هیات مدیره اتحادیه مرغ تخم گذار با اشاره به اینکه قیمت تخم مرغ در خرده فروشی ارتباطی به تولیدکنندگان ندارد، بیان کرد: سازمان حمایت مصوب قیمت هر کیلو تخم مرغ درب مرغداری ۸ هزار و ۹۰۰ تومان معادل شانه‌ای ۱۷ هزار و ۸۰۰ تومان است و فروش با نرخ شانه‌ای ۲۰ هزار تومان چندان چشمگیر نیست که این امر به معنای فروش ۱۰ درصد بالاتر از نرخ مصوب است. نبی‌پور ادامه داد: نوسان نرخ بنزین، قیمت تمام شده هر کیلو تخم مرغ را ۳۰ تا ۴۰ تومان افزایش می‌دهد، ضمن آنکه اختلاف ۶۰ هزار تومانی بنزین بر یک وانت ۲.۵ تنی تاثیر چندانی بر قیمت تمام شده ندارد. او ازدیاد مصرف قنادی‌ها و صنایع کلوچه‌سازی را دلیل اصلی افزایش قیمت تخم‌مرغ در بازار اعلام کرد و گفت: فروش هر شانه تخم‌مرغ با نرخ ۲۰ هزار تومان معادل دانه‌ای ۶۰۰ تومان است که نسبت به سایر محصولات قیمتی ندارد.  این مقام مسوول متوسط قیمت هر کیلو تخم‌مرغ درب مرغداری را بنابر چهل و یکمین مصوبه ستاد تنظیم بازار را ۷ هزار و ۷۴۰ تومان اعلام کرد و افزود: این در حالی است که متوسط فروش تخم‌مرغ در ۸ ماه گذشته به ۵ هزار و ۹۰۰ تا ۶ هزار تومان رسیده است، ضمن آنکه از دی ماه سال گذشته تا خرداد، عرضه تخم‌مرغ زیر قیمت مصوب تنظیم بازار طی ۶۰ سال گذشته برای صنعت مرغداری کشور فاجعه بود. او با اشاره به اینکه روند تولید تخم مرغ مشکلی ندارد، بیان کرد: روزانه ۲۸۰۰ تا ۲۹۰۰ تن تخم مرغ در کشور تولید می‌شود که به دلیل ازدیاد تقاضا، این میزان در کشور مورد استفاده قرار می‌گیرد چرا که در صورت مازاد تولید با روند نزولی قیمت در بازار روبه‌رو بودیم.

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران