شماره امروز: ۵۴۷

| | |

جمعی از تشکل‌های دامداران با ارسال نامه‌ای به رییس‌جمهور، با اشاره به عدم تمکین وزارت صنعت به دستور او درباره تجدید نظر درباره

جمعی از تشکل‌های دامداران با ارسال نامه‌ای به رییس‌جمهور، با اشاره به عدم تمکین وزارت صنعت به دستور او درباره تجدید نظر درباره قیمت سبوس، خواهان صدور اوامر مقتضی و لازم‌الاجرا در این ارتباط شدند.

به گزارش تسنیم، جمعی از تشکل‌های دامپروری کشور با ارسال نامهای سرگشاده به رییس‌جمهور به مشکلات قیمت سبوس در هفته‌های اخیر اعتراض کردند. در این نامه آمده است:

«با وجود دستور و تاکید حضرت عالی در خصوص بازنگری در ابلاغ و کاهش نرخ سبوس گندم به وزیر صنعت، معدن و تجارت، متاسفانه این وزارتخانه طی نامه‌ای کماکان به اجرای قیمت هر کیلوگرم 1250 تومان اصرار دارد. این امر موجوب التهاب در بازار وموجبات بلاتکلیفی مصرف‌کنندگان و کمبود این نهاده و اختلال در تولید خوراک دام مورد نیاز واحد‌های دامداری در سطح کشور را فراهم نموده است.

در شرایط فعلی به دلیل حمایت جانبدارانه وزارت صمت، کارخانه‌های آرد از تحویل سبوس در سامانه وزارت جهاد کشاورزی امتناع و به بهانه انباشتگی در بازار آزاد به فروش می‌رسانند. اینک از آنجایی که با تعلیق قانون تمرکز وظایف بخش کشاورزی، برخی از تصمیمات کلان در این حوزه در قالب یک وزارتخانه غیرتخصصی می‌تواند آسیب‌های جدی به بار آورد که نمونه بارز آن اختلاف وزارت جهاد کشاورزی با وزارت صنعت، معدن و تجارت در بحث اخیر است. لذا صدور اوامر مقتضی و لازم‌الاجرا مورد استدعا است.»

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران