شماره امروز: ۵۴۷

رییس انجمن واردکنندگان تلفن همراه، تبلت و لوازم جانبی مطرح کرد

| | |

رییس انجمن واردکنندگان تلفن همراه، تبلت و لوازم جانبی با اشاره به اینکه در هر دقیقه ۸۵ دستگاه تلفن همراه در کشور به فروش می‌رسد،

رییس انجمن واردکنندگان تلفن همراه، تبلت و لوازم جانبی با اشاره به اینکه در هر دقیقه ۸۵ دستگاه تلفن همراه در کشور به فروش می‌رسد، گفت: امیدواریم با تسهیل واردات و کنترل قیمت ارز، بتوانیم شاهد کاهش قیمت گوشی تلفن همراه و ترغیب کاربران این دستگاه‌های کاربردی به به‌روزرسانی موبایل‌های خود باشیم.

حسین غروی رام در گفت‌وگو با ایسنا، با اشاره به تغییر الگوی مصرف کاربران موبایل گفت: در سال ۱۳۹۵ تا ۱۳۹۶ چیزی بالغ بر ۲۴ تا ۲۷ میلیون دستگاه گوشی تلفن همراه در ایران به فروش رسیده است. در حالی که سال گذشته این میزان به ۱۲ میلیون دستگاه کاهش پیدا کرده است که پیش بینی می‌کنیم در سال 98 نیز همین تعداد گوشی در کشور به فروش برسد. او دلیل این کاهش تقاضا را تغییر رفتار کاربران تلفن همراه دانست و اظهار کرد: با افزایش ضریب نفوذ تلفن هوشمند در کشور، الگوی رفتاری کاربران این دستگاه ارتباطی تغییر کرد و استفاده‌ روزمره از این ابزار به سرعت برای مردم تبدیل به یک ضرورت شد. این روزها ممکن است مردم هنگام خروج از خانه هرچیزی را جا بگذارند اما امکان ندارد تلفن همراهشان را فراموش کنند.

رییس انجمن واردکنندگان تلفن همراه، تبلت و لوازم جانبی افزود: حجم اطلاعاتی که همواره در تلفن‌های هوشمند همراه کاربران است و لزوم در دسترس بودن این اطلاعات، یکی از عوامل بازدارنده برای خرید یک گوشی جدید و به تبع انتقال آن میزان اطلاعات به گوشی تلفن هوشمند جدید است. از سوی دیگر تلفن‌های همراه نسل جدید تفاوت چشمگیری از لحاظ تکنولوژیک با یکدیگر ندارند و کاربران ترجیح می‌دهند تا زمان بیشتری از تلفن همراه فعلی خود استفاده کنند. مگر اینکه پای یک تکنولوژی انقلابی مثل ۵G درمیان باشد. آن وقت است که الگوی مصرف تغییر می‌کند و جهش برای خرید محصولاتی با این تکنولوژی در بازار ایجاد می‌شود. او ادامه داد: البته حجم بالای اپلیکیشن‌های کاربردی که این روزها روی تلفن‌های هوشمند نصب می‌شود نیز یکی دیگر از عوامل عدم تمایل کاربران به خرید گوشی تلفن همراه جدیدتر است، چرا که پس از این تغییر ناچار به انتقال یا بارگذاری مجدد تمام این اپلیکیشن‌ها هستند و این موضوع را کاری دشوار می‌دانند. غروی‌رام ضمن برشمردن دلایل مختلف عدم تمایل جامعه به ارتقای گوشی‌های تلفن همراه گفت: مجموع این عوامل به علاوه نوسانات قیمت ارز باعث شد تا عامه مردم، با ورود گوشی‌های موبایل جدید چندان تمایلی به به‌روز رسانی گوشی قبلی خود نداشته باشند و همین عامل به مرور باعث کاهش تقاضا در بازار شده است.

 

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران