شماره امروز: ۵۴۷

| | |

پایگاه خبری اتاق ایران|ترکیب هیات‌مدیره اتاق بازرگانی مشترک ایران و چین تغییر کرد.

ترکیب جدید اتاق مشترک «ایران و چین»

پایگاه خبری اتاق ایران|ترکیب هیات‌مدیره اتاق بازرگانی مشترک ایران و چین تغییر کرد. به گزارش پایگاه خبری اتاق ایران، براین اساس، مجیدرضا حریری رییس، اسدالله عسگراولادی رییس افتخاری و نایب‌رییس اول، سیدحسین امینی نایب‌رییس دوم، مهدی چنگیزی آشتیانی خزانه دار، رویا وزیری، یوسف باپیری، هرویک یاری جانیان، مصطفی مالکی تهرانی و افشین امینی سایر اعضای هیات‌مدیره هستند.

تلفن همراه ارزان خواهد شد

ایسنا|رییس اتحادیه فروشندگان تلفن همراه با بیان اینکه در شرایط فعلی تنها مسافر واقعی امکان رجیستر کردن تلفن همراه را دارد، گفت: با توجه به شرایط کاهش و ثبات نرخ ارز و تامین نیاز بازار از طریق واردکنندگان رسمی، قیمت تلفن همراه در هفته‌های آینده روند نزولی به خود خواهد گرفت.

ابراهیم درستی در رابطه با بازار تلفن همراه اظهار کرد: یکی از مهم‌ترین مولفه‌های تاثیرگذار بر قیمت تلفن همراه، ارزش نرخ ارز به ویژه دلار است که در چند وقت گذشته با ثبات نرخ ارز و روند کاهشی آن، قیمت تلفن همراه نسبت به گذشته روند نزولی به خود گرفته است. به گفته او، همانطور که در گذشته بارها تکرار شده اگر سهم قابل توجهی از نیاز بازار از طریق واردکنندگان تامین شود، در پی افزایش میزان عرضه، قیمت تلفن همراه روند نزولی به خود می‌گیرد. درستی افزود: بنابر پیش‌بینی‌ها به نظر می‌رسد، در هفته‌های آینده قیمت تلفن همراه با توجه به شرایط فعلی بیش از گذشته ارزان شود و خوشبختانه بازار در شرایط فعلی ثبات قابل توجهی به خود گرفته است.

وی با تاکید بر اینکه تنها مسافر واقعی امکان ورود تلفن همراه به کشور را دارد، یادآور شد: مسافر واقعی که به کشور وارد شده از طریق سیستم واحد از سامانه گمرک به سامانه نیروی انتظامی ارتباط داده خواهد شد و تلفن همراه آن رجیستر شده و دیگر شرایط گذشته که با کد ملی افراد تلفن همراه رجیستر می‌شد، کنار گذاشته شده است.

نان امسال گران نمی‌شود

خبرگزاری تسنیم |معاون بازرگانی داخلی شرکت بازرگانی دولتی ایران با بیان اینکه قیمت نان در سال جاری تغییری نمی‌کند و کماکان آرد یارانه‌ای در اختیار نانوایان قرار می‌گیرد گفت: تا به امروز ۷ میلیون و ۶۰۰ هزار تن گندم به صورت تضمینی از کشاورزان خریداری شده است.

حسن حنان افزود: در سال گذشته در مجموع

345 هزار تن گندم دوروم به صورت تضمینی خرید شده که میزان خرید تضمینی این محصول در سال جاری در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته 60 درصد کاهش یافته است. معاون بازرگانی داخلی شرکت بازرگانی دولتی ایران ادامه داد: میزان کلی خرید تضمینی گندم در سال جاری نیز در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته کاهش یافته است. قائم‌مقام مدیرعامل و معاون بازرگانی داخلی شرکت بازرگانی دولتی ایران همچنین قیمت و حجم کالای اساسی در نظر گرفته شده برای هیات‌ مذهبی در ایام مراسم عزاداری در ماه‌های محرم و صفر را اعلام کرد.

به گفته وی، برای ایام ماه محرم و صفر پیش‌بینی شده، که کالاهای اساسی مورد نیاز هیات مذهبی با قیمت مصوب و حتی با کمتر از نرخ مصرف‌کننده به دست این بخش برسد. حنان افزود: برای این ایام

30 هزار تن برنج، 30 هزار تن روغن، 15 هزار تن شکر، 10 هزار تن گوشت قرمز و 10 هزار تن گوشت مرغ در نظر گرفته شده، که با قیمت مصوب در اختیار هیات‌های مذهبی قرار می‌گیرد و شرایط حمل آن به استان‌های مختلف فراهم شده است.

وی ادامه داد: قیمت هر کیلوگرم برنج 1121 هندی برای هیئات مذهبی 6300 تومان و هر کیلوگرم شکر 3000 هزار تومان است اما قیمت روغن با کمتر از قیمت کارخانه توزیع می‌شود بطوری که قیمت روغن حلب 16 کیلوگرمی 10 تا 15 درصد کمتر از قیمت مصرف‌کننده به دست هیئات مذهبی می‌رسد. حنان تصریح کرد: قیمت 3 هزار تومانی در نظر گرفته شده برای هر کیلوگرم شکر، درب کارخانه است و از بابت حمل این محصول به استان‌ها هزینه‌ای از هیئات مذهبی گرفته نمی‌شود. حنان یاد آور شد که چای و قند به نرخ تنظیم بازاری نیز در اختیار هیئات مذهبی قرار می‌گیرد. بنابراین گزارش قیمت در نظر گرفته شده برای هر کیلوگرم مرغ برای این مراسم 12500 تومان و گوشت گوساله وارداتی 55 هزار تومان است.

اعضای کنسرسیوم جدید اکتشاف معرفی شدند

ایمیدرو|رییس هیات عامل ایمیدرو گفت: با معرفی 11 شرکت معدنی به عنوان اعضای کنسرسیوم اکتشافات جدید در 300 هزار کیلومتر مربع، مجموع اکتشافات ایمیدرو به 640 هزار کیلومترمربع می‌رسد. خداداد غریب‌پور تصریح کرد: شرکت‌های گل گهر، چادرملو، توسعه معادن فلزات، صبانور، گهر زمین، توسعه صنایع معادن غدیر، مبارکه، فولاد خوزستان، میدکو، ذوب آهن اصفهان و صدر تامین، اعضای این کنسرسیوم را تشکیل خواهند داد.

به گفته وی، طی برنامه‌ریزی صورت گرفته 100 هزار کیلومترمربع از اکتشافات 300 هزار کیلومترمربعی توسط این کنسرسیوم عملیاتی خواهد شد. غریب‌پور گفت: طبق توافق صورت گرفته، تقسیم پهنه‌ها در اکتشافات جدید به شکلی خواهد بود که ایمیدرو، شرکت تهیه و تولید مواد معدنی و یک کنسرسیوم متشکل از شرکت‌های بزرگ معدنی هر یک عهده‌دار اکتشاف در 100 هزار کیلومتر مربع خواهند بود.

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران