شماره امروز: ۵۴۷

تنش تجاری چین و امریکا از رشد قیمت طلای سیاه جلوگیری کرد

| کدخبر: 144298 | |

قیمت هر بشکه نفت برنت در پایان معاملات روز جمعه با ۲۳ سنت معادل ۰.۴ درصد افزایش به ۷۰دلار و ۶۲ سنت رسید،

تسنیم|

قیمت هر بشکه نفت برنت در پایان معاملات روز جمعه با ۲۳ سنت معادل ۰.۴ درصد افزایش به ۷۰دلار و ۶۲ سنت رسید، اما افت هفتگی ۰.۳ درصدی را تجربه کرد. به گزارش رویترز، در حالی که تنش‌های تجاری ناشی از افزایش تعرفه‌های دولت امریکا علیه کالاهای چینی موجب نگرانی از رشد تقاضا برای نفت در ماه‌های آینده شده است، قیمت نفت در این هفته اندکی کاهش یافت. بر اساس این گزارش، قیمت هر بشکه نفت برنت در پایان معاملات روز جمعه با 23 سنت معادل 0.4درصد افزایش به 70 دلار و 62 سنت رسید، اما افت هفتگی 0.3 درصدی را تجربه کرد.

قیمت نفت خام امریکا هم در پایان معاملات دیروز با 4 سنت کاهش به 61 دلار و 66 سنت رسید و افت هفتگی نیم درصدی را تجربه کرد.

پس از پشت سر گذاشتن یک هفته پر نوسان، سرمایه‌گذاران نگران احتمال طولانی‌تر شدن و شدیدتر شدن جنگ تجاری بین امریکا و چین بودند.

دونالد ترامپ، رییس‌جمهوری امریکا روز جمعه اعلام کرد که عجله‌ای برای یک پیمان تجاری با پکن ندارد. در حالی که مذاکرات دو کشور همچنان ادامه دارد، دولت امریکا روز جمعه دور جدیدی از تعرفه‌ها را علیه کالاهای چینی اعمال کرد.

افزایش تنش‌های تجاری بین دو مصرف‌کننده بزرگ نفت جهان می‌تواند بر تقاضا برای نفت هم تاثیر بگذارد. امریکا و چین در سه ماهه نخست امسال مجموعا 34درصد نفت جهان را مصرف کرده‌اند.

رشد قیمت‌های محدود روز جمعه به این دلیل رخ داد که سرمایه‌گذاران انتظار داشتند در آستانه فصل شروع سفرهای تابستانی، پالایشگاه‌های امریکا در ساحل خلیج مکزیک و غرب میانه تعمیرات فصلی خود را به پایان برسانند و تقاضا برای خرید نفت را افزایش دهند.

تام کلوزا، تحلیلگر بازار نفت در موسسه اویل پرایس اینفورمیشن سرویس گفت: «قیمت نفت پتانسیل افزایش بیشتر را دارد... در حالی که پالایشگاه‌های خلیج مکزیک فعالیت‌های خود را از سر می‌گیرند، میزان تقاضا برای نفت افزایش قابل توجهی خواهد داشت.»

 

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران