شماره امروز: ۵۴۷

دبیرکل اتاق اصناف ایران اعلام کرد

| کدخبر: 144134 | |

دبیرکل اتاق اصناف گفت: وقفه‌ای در تامین و توزیع برخی کالاها در بازار داشتیم که این وقفه موجب افزایش قیمت در سطح خرده‌فروشی‌ها شد

دبیرکل اتاق اصناف گفت: وقفه‌ای در تامین و توزیع برخی کالاها در بازار داشتیم که این وقفه موجب افزایش قیمت در سطح خرده‌فروشی‌ها شد اما طی روزهای گذشته توزیع اقلام افزایش یافته و به‌زودی قیمت‌ها متعادل می‌شود. به گزارش پایگاه خبری اتاق اصناف ایران، علی عوض‌پور از افزایش تامین و توزیع ۵ کالای اساسی «برنج، شکر، روغن، گوشت قرمز و گوشت مرغ» خبر داد وگفت: در تامین هیچ کالایی با محدودیت مواجه نیستیم و در بازار و سطح خرده‌فروشی‌ها نظارت‌ها را تشدید کرده‌ایم تا به بهانه افزایش تقاضا در ماه رمضان، قیمت‌ها افزایش بی‌رویه نداشته باشد. عوض‌پور در مورد کمبود برخی کالاهای پرتقاضا در بازار و افزایش قیمت‌ها گفت: وقفه‌ای در تامین و توزیع برخی کالاها در بازار داشتیم که این وقفه موجب افزایش قیمت در سطح خرده‌فروشی‌ها شد اما طی روزهای گذشته توزیع اقلام افزایش یافته و به‌زودی قیمت‌ها متعادل می‌شود. عوض‌پور با اشاره به افزایش قیمت شکر در بازار گفت: شکر بدون محدودیت در حال تامین و توزیع است و هیچ کمبودی برای عرضه آن وجود ندارد.

دبیرکل اتاق اصناف از توزیع گوشت یخ‌زده با نرخ ارز نیمایی خبر داد وگفت: «گوشت مرغ، روغن، شکر، برنج» به عنوان کالاهای اساسی در طرح ضیافت قرار دارد و این کالاها با قیمت مصوب در تمام استان‌ها توزیع می‌شود. به گفته عوض‌پور اقلام طرح ضیافت در فروشگاه‌های زنجیره‌ای، فروشگاه‌های منتخب، بازارچه‌ها و میادین عرضه مستقیم کالا با قیمت‌های تعیین شده به دست مردم می‌رسد. عوض‌پور همچنین گفت: علاوه بر تامین کالاهای ماه رمضان در طرح ضیافت بخشی از نیازهای واحدهای صنفی هم در حال تامین است.عوض‌پور همچنین با اشاره به افزایش قیمت خرما در روزهای اخیر گفت: خرما جزو کالاهای اساسی نیست و از نرخ‌گذاری خارج است اما با این حال تمهیداتی مانند عرضه مستقیم و جلوگیری از صادرات در نظر گرفته شده تا خرما با قیمت متعادل‌تری به دست مصرف‌کنندگان برسد. با توجه به کاهش عرضه ماکارونی در برخی فروشگاه‌ها، دبیرکل اتاق اصناف علت آن را تقاضای انجمن تولید ماکارونی برای افزایش قیمت عنوان کرد و گفت: انتظار برای نرخ‌گذاری جدید علت کاهش عرضه ماکارونی است که این مشکل مرتفع می‌شود و با افزایش عرضه اختلاف قیمتی آن در بازار نیز کاهش می‌یابد. افزایش قیمت حدود ۷۰ درصدی که در برخی رسانه‌ها به آن اشاره شده تقریبا قطعی است. نرخ گندم مورد استفاده برای تولید ماکارونی که تا سال گذشته کیلویی ۹۰۰ تومان بوده، از آغاز سال جاری حدود یک‌هزار و ۸۰۰ تومان افزایش یافته که با احتساب سایر هزینه‌ها به یک هزار و ۹۰۰ تومان رسیده و همین موضوع بر افزایش قیمت این ماده غذایی تاثیرگذار شده است.

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران