شماره امروز: ۵۴۷

رییس اتحادیه فروشندگان ماشین آلات صنعتی مطرح کرد

| کدخبر: 144133 | |

رییس اتحادیه صنف فروشندگان ماشین‌آلات کشاورزی صنعتی، ساختمانی و لوازم یدکی کشاورزی با تاکید بر پتانسیل‌های موجود در سراسر کشور گفت:

رییس اتحادیه صنف فروشندگان ماشین‌آلات کشاورزی صنعتی، ساختمانی و لوازم یدکی کشاورزی با تاکید بر پتانسیل‌های موجود در سراسر کشور گفت: تولید و شکوفایی تولید با نخبگان امکان پذیر است. علی توسطی در گفت‌وگو پایگاه خبری اتاق اصناف تهران، با اشاره به ضرورت وجود زیر ساخت‌های درست و لینک‌های پسین و پیشین در امر تولید تاکید کرد: برای تولید نیاز به ایجاد و تدوین محیط قانونی با قوانین مفید و کارآمد داریم که در غیر این صورت نمی‌توانیم موفق عمل نماییم این امر از مهم‌ترین ابزارهای آماده‌سازی زمینه‌های تولید و تدوین قوانین است که همه مراجع امر تولید در آن نقش آفرین هستند. توسطی با تاکید بر اینکه تولید نه تنها در حوزهای کشاورزی و صنعتی نیست ادامه داد: به‌کارگیری دانش و تلاش برای ایجاد و بقاء در همه حوزه‌ها با دانش آن حوزه و مجموعه می‌تواند ریشه تولید را در همه ابعاد محکم و پایدار نماید. ما دارای کشوری پهناور با پتانسیل‌های بسیار خوبی از نیروهای انسانی مشتاق و تشنه فراگیری علم و دانش در رشته‌های مختلف هستیم که می‌تواند دست به دست هم داده و تولید کشور را با برنامه‌های مدون راه‌اندازی و با مدیریت صحیح و ماندگار هدایت نماید.

او با اشاره به نقش پر اهمیت بازارهای بین‌المللی در تولید هر کشور و صادرات آن بیان کرد: متاسفانه امروزه در کشور با شرایطی که ایجاد شده مشکلاتی بسیار در راه ایجاد و دسترسی به بازارهای بین‌المللی وجود دارد بنابراین دچار روزمرگی خواهیم شد. رونق تولید پدیده‌ای است که نمی‌توان آن را از صادرات منفک دانست و باید به پیش زمینه و پس زمینه و فرض‌ها توجهی ویژه داشت و اینکه پس از تولید چه اتفاقی رخ می‌دهد. او ادامه داد: مطمئناً با برنامه‌ای مدون و با توجه به پتانسیل‌هایی که ذکر گردید می‌توانیم به جایگاهی نظیر کشورهای کره، ژاپن، برزیل و هند رسیده و بازار جهانی را هدف قرار دهیم، باید به دنبال توسعه پایدار باشیم نه آنکه بطور مثال در یکسال گندم را به وفور به‌کاریم و در سال بعد دست از تولید برداشته و با کمبود مواجه شویم و مجبور به واردات آن کالا گردیم، پس به ماندگاری و پایداری با شدت بها دهیم و برنامه‌ریزی و استفاده از متخصصان واقعی امر را بر تولید حاکم نماییم . توسطی حمایت دولت و حذف یک سری از نامه‌نگاری‎های پردردسر و وقت‎گیر را از مهم‌ترین‌ها در امر تسریع در تولید دانسته و گفت: بسیاری از سازمان‌ها و وزارت خانه‌های مرتبط با تولید و صادرات از قوانین دست و پاگیر و پردردسر برخوردارند که برای تولید نه تنها سودی ندارد؛ بلکه منجر به زیان و دلسردی برای تولید‌کننده خواهد شد.

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران