شماره امروز: ۵۴۷

انتقاد تند رییس اتاق اصناف تهران از گرانی‌ها:

| کدخبر: 143880 | |

رییس اتاق اصناف تهران با بیان اینکه اصناف نه در قیمت‎گذاری، نه در تهیه و نه در واردات دخالتی ندارند گفت:

رییس اتاق اصناف تهران با بیان اینکه اصناف نه در قیمت‎گذاری، نه در تهیه و نه در واردات دخالتی ندارند گفت: در برخی شرایط خاص، ورود دولت به اقتصاد توجیه دارد؛ اما تا زمانیکه دولت به عنوان تاجر اقتصادی ایفای نقش کند کاری نمی‌توان از پیش برد. قاسم نوده‌فراهانی تهران در نشست کارگروه ساماندهی و نظارت بر بازار ماه مبارک رمضان در اتاق اصناف تهران با تاکید بر اینکه اصناف خود در تامین کالاهای اساسی و مورد نیاز مردم، روزمره با مشکلات فراوانی مواجه هستند گفت: دغدغه اصناف متدین همیشه توزیع عادلانه کالا و تامین اجناس و اقلام مورد نیاز مردم بوده است و در همین راستا نیز از هیچ کوشش و تلاشی مضایقه نخواهیم کرد.

رییس اتاق اصناف تهران با انتقاد از اینکه اصناف را گرانفروش معرفی می‌کنند گفت: اصناف نه در قیمت‎گذاری، نه در تهیه و نه در واردات دخالتی ندارند، صنوف مختلف بر اساس ضرایب سودی که برای آنها وضع می‌شود کالاهای خود را به فروش می‌رسانند؛ یعنی سود درصد خود را دریافت می‌کنند؛ اما برخی از مراکز و افراد سودجو و فرصت‎طلب به دلایلی و بی‎جهت توپ گرانی را به زمین اصناف می‌اندازند تا با مغشوش کردن جو را و مقصر جلوه دادن آنها به سود و منفعت خود برسند. او با بیان اینکه در وضعیت کنونی اقتصاد و با وجود نوسان لحظه‌ای قیمت‎ها، اصناف خود با چالش‌های متعدد و بی‎شماری در ارتباط با تامین کالاهای مورد نیاز و توزیع آن میان مصرف‎کنندگان دست به گریبان است تاکید کرد: به ‎رغم تمام مسائل و مشکلات موجود که صنوف مختلف و واحدهای صنفی را تحت فشار قرار داده؛ اما اصناف از آنجا که خود جزوی از مردم و به نوعی مصرف‎کننده و دردآشنا است هر آنچه در توان دارد برای مدیریت و بهینه کردن بازار به‌ویژه تامین کالاهای مورد نیاز مردم در ایام مبارک ماه رمضان به کار می‌گیرد.

رییس اتاق اصناف تهران با انتقاد از عملکرد برخی مراکز نسبت به مشارکت اصناف در مدیریت و تصمیم‎گیری های مهم تصریح کرد: دولت باید تکلیف اصناف را مشخص کند در برخی مواقع خود دولتی‌ها باید از سود خود بگذرند نه اینکه یک کاسب خرده فروش را مقصر جلوه دهند. او تاکید کرد: در برخی شرایط خاص، ورود دولت به اقتصاد توجیه دارد؛ اما تا زمانی که دولت به عنوان تاجر اقتصادی ایفای نقش کند کاری نمی‌توان از پیش برد. تصمیم‎گیران کلان مملکتی نباید از اصناف فاصله بگیرند و از نظرکارشناسانه، دلسوزانه و متخصصانه آنها بهره متناسب ببرد.

 

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران