شماره امروز: ۵۴۷

| | |

پایگاه خبری اتاق اصناف ایران|عضو هیات رییسه اتاق اصناف ایران از آغاز به کار «سامانه پیشخوان مجوزهای کشور» برای ثبت تقاضای صدور پروانه‌های کسب به صورت سراسری در کشور خبر داد وگفت:

آغاز به کار «سامانه پیشخوان مجوزهای کشور»

پایگاه خبری اتاق اصناف ایران|عضو هیات رییسه اتاق اصناف ایران از آغاز به کار «سامانه پیشخوان مجوزهای کشور» برای ثبت تقاضای صدور پروانه‌های کسب به صورت سراسری در کشور خبر داد وگفت: ثبت تقاضاهای صدور پروانه‌های کسب از طریق این سامانه انجام خواهد شد. حسین طاهرمحمدی تصریح کرد: صدور پروانه کسب از طریق سامانه پیشخوان مجوزهای کشور، براساس قانون اصلاح مواد ۱و ۶ و ۷ قانون سیاست‌های کلی اصل 44 قانون اساسی اجرایی شده است و این طرح باهماهنگی اتاق اصناف ایران و دبیرخانه هیات عالی نظارت به زودی به صورت سراسری در کشور اجرایی خواهد شد. دبیر اتاق اصناف ایران تصریح کرد: ثبت درخواست در این سامانه مشابه ثبت درخواست در سامانه ایرانیان اصناف است و در واقع متقاضیان صدور پروانه کسب کماکان می‌توانند با مراجعه به نشانی اینترنتی http: //www.g4b.ir با عنوان سامانه پیشخوان مجوزهای کشور نسبت به ثبت درخواست به تشکل‌های صنفی کشور، اقدام کنند و به هیچ‌وجه نیازی به مراجعه به دفاتر پیشخوان دولت نیست.

او با بیان اینکه این طرح از بهمن ماه سال گذشته در شهرستان شمیرانات بنابر ابلاغیه مرکز اصناف و بازرگانان به صورت پایلوت اجرایی شده، اظهار کرد: خوشبختانه استقبال از این سامانه با موفقیت همراه شده و اتحادیه‌های شهرستان شمیرانات برای صدور پروانه کسب با هیچ گونه مشکلی مواجه نشدند. دبیر اتاق اصناف ایران افزود: بعد از ثبت تقاضا و انجام استعلامات هویتی سایر امور متقاضیان طی ارتباط بین سامانه ایرانیان اصناف و این سامانه، کماکان از طریق سامانه اصناف انجام می‌شود. او اظهار امیدواری کرد و افزود: در آینده نزدیک استعلامات جهت صدور پروانه کسب در این سامانه به صورت الکترونیک صورت خواهد گرفت که منجر به شفاف‌سازی، تسریع و تسهیل در صدور پروانه کسب خواهد شد. به گفته طاهرمحمدی، با بخش نامه‌هایی که بعداً از سوی مبادی ذی صلاح صادر و ابلاغ خواهد شد، تسهیلاتی از جمله عدم نیاز به اخذ تصاویر شناسنامه و برخی مدارک هویتی با انجام استعلامات از طریق این سامانه اجرایی خواهد شد.

نان گران می‌شود؟

پایگاه خبری اتاق اصناف تهران|رییس اتحادیه نان فانتزی تهران گفت: اگر قیمت‌ها افزایش پیدا نکند، نانوا مجبور خواهد شد که از کیفیت محصول خود کم کند و وزن چانه خمیر را کاهش دهد. هم‌اکنون ما شاهد هستیم که نان‌ها هر روز کوچک‌تر می‌شود مسوولان هم کاملا این موضوع را می‌دانند پس بهتر است برای جلوگیری از ادامه این روند با یک کار کارشناسی و دعوت از نماینده نانواهای سنتی و صنعتی یک قیمت متعادل را برای نان اعمال کنند. محمدجواد کرمی در خصوص افزایش قیمت آرد گفت: این افزایش قیمت که برای واحدهای صنفی و صنعتی اعمال می‌شود شامل اتحادیه ما نخواهد شد، اصطلاحا نانواییان از این مصوبه مستثنی است اعم از نانوایی‌های سنتی و نانوایی‌های حجیم.

او ادامه داد: البته ما خواهان افزایش قیمت هستیم زیرا چهار سال است با وجود افزایش قیمت مواد اولیه و تمام مولفه‌های اقتصادی هیچ گونه افزایشی در قیمت نان نداشتیم، در سال جاری نیز ۳۵ درصد فقط هزینه کارگری افزایش پیدا کرده است و آب و برق و حتی گاز نیز افزایش پیدا خواهند کرد. با توجه به اینکه در ابتدای سال قرار داریم بهترین زمان است تا دولت قیمت‌ها را افزایش دهد.

کرمی با اشاره به اثرگذاری قیمت بر کیفیت نان گفت: اگر قیمت‌ها افزایش پیدا نکند نانوا مجبور خواهد شد که از کیفیت محصول خود کم کند و وزن چانه خمیر را کاهش دهد. هم‌اکنون ما شاهد هستیم که نان‌ها هر روز کوچک‌تر می‌شود مسوولان هم کاملا این موضوع را می‌دانند پس بهتر است برای جلوگیری از ادامه این روند با یک کار کارشناسی و دعوت از نماینده نانواهای سنتی و صنعتی یک قیمت متعادل را برای نان اعمال کنند. او تصریح کرد: قیمت روغن قبلا ۷۰ هزار تومان بود اما اکنون ۱۳۰ هزار تومان شده است. قیمت خمیرمایه دو برابر و بهبود‌دهنده‌ها نیز سه برابر شد. در پخت نان مواد اولیه فقط آرد نیست که بگوییم که قیمت آن افزایش پیدا نکرده پس قیمت نهایی نیز نباید بالا برود بلکه این موارد را نیز شامل می‌شود.

کاهش نسبی قیمت گوجه فرنگی

خبرگزاری صدا و سیما| رییس اتحادیه بار فروشان از ثابت ماندن وکاهش قیمت گوجه فرنگی در میدان مرکزی میوه وتره بار خبر داد. حسن صابری با بیان این مطلب افزود: با توجه به اینکه صادرات گوجه فرنگی همچنان ادامه دارد، اما قیمت گوجه کاهش نسبی داشته است.

رییس اتحادیه بار فروشان در مورد قیمت انواع صیفی و سبزی پرمصرف در بازار گفت: ​ هم‌اکنون گوجه فرنگی از 3 هزار تا ۴۵۰۰ تومان فروخته می‌شود.

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران