شماره امروز: ۵۴۷

| کدخبر: 142076 | |

ایسنا|سخنگوی شرکت ملی گاز ایران در تشریح آخرین وضعیت گازرسانی به استان‌های سیل‌زده گفت:

گاز مناطق سیل‌زده وصل شد

ایسنا|سخنگوی شرکت ملی گاز ایران در تشریح آخرین وضعیت گازرسانی به استان‌های سیل‌زده گفت: اولویت با گازرسانی به خانه‌های مردم است. مجید بوجارزاده با تاکید بر اینکه گاز ۱۰۰ درصد مشترکان خانگی پلدختر وصل است، اظهار کرد: گاز همه مناطق سیل‌زده وصل است و مشکلی در خانه‌های مردم و در نانوایی‌ها وجود ندارد. وی ادامه داد: البته ممکن است گاز برخی صنایع پلدختر قطع باشد، اما اولویت شرکت ملی گاز با گازرسانی به خانه‌های مردم بوده و ابتدا باید مشکلات خانه به خانه مردم برطرف شود.

به گفته وی، شرکت ملی گاز در حال احداث یک خط چهار اینچی برای وصل کردن گاز صنایع پلدختر است. بوجارزاده در ادامه درباره وضعیت گازرسانی سایر استان‌های سیل‌زده نیز توضیح داد: در خوزستان مشکلی وجود ندارد، البته گاز مشترکان روستاها و شهرهایی که به آنها اعلام شده باید منازل خود را ترک کنند، با هماهنگی سازمان بحران قطع شده و به محض اینکه مردم به منازل خود برگردند گاز آنها وصل خواهد شد.

سخنگوی شرکت ملی گاز ایران در پایان تاکید کرد: اولویت شرکت ملی گاز پایدار کردن گاز خانگی است.

عربستان تهدید نفتی خود را پس گرفت

تسنیم|وزیر انرژی عربستان سعودی دیروز اظهار کرد این کشور در سیاست تجارت نفت به دلار امریکا تغییری نداده است. خالد الفالح در پاسخ به این سوال که آیا احتمال حذف دلار در تجارت نفت عربستان وجود دارد، گفت: به هیچ‌وجه. هیچ تغییری در سیاست بلندمدت ما وجود ندارد. به گزارش رویترز، عربستان سعودی تهدید کرده اگر واشنگتن لایحه‌ای تصویب کند که اعضای اوپک را در معرض دادخواهی‌های ضد تشکیل اتحادیه‌های بزرگ صنایع (آنتی تراست) قرار دهد، نفت خود را با ارزهایی غیر از دلار می‌فروشد.  سهیل بن محمد المزروعی، وزیر انرژی امارات متحده عربی نیز دیروز گفت که استفاده از دلار به عنوان ارز اصلی مبادله نفت را نمی‌توان یک شبه کنار گذاشت. مزروعی در کنفرانس انرژی در دبی گفت: «اوپک این را نگفته، اوپک ادعا نکرده که آنها ارز تجارت نفت را تغییر می‌دهند و من هیچ نظری در مورد امکان انجام این کار ندارم».  وی گفت: «اوپک و متحدانش در بازار تعادل ایجاد می‌کنند. تولیدکنندگان اوپک و غیراوپک همواره کاری را که برای ثبات در بازار لازم است انجام می‌دهند».  اوپک و سایر تولیدکنندگان غیراوپک که در رأس آنها روسیه قرار دارد، توافق کرده‌اند تولیدشان را از اول ژانویه به مدت شش ماه به میزان ۱.۲ میلیون بشکه در روز محدود کنند. این تولیدکنندگان در ژوئن برای تصمیم‌گیری درباره روند تولید خود در وین دیدار خواهند کرد.

تمایل روسیه به افزایش تولید نفت

ایسنا|یکی از مقامات روسیه اظهار کرد روسیه در دیدار میان اوپک و متحدانش در ژوئن، خواستار افزایش تولید نفت خواهد بود زیرا شرایط بازار بهبود یافته و سطح ذخایر کاهش پیدا کرده است. کریل دیمیتریوف، مدیر صندوق سرمایه‌گذاری مستقیم روسیه نخستین مقام روسی بود که توافق میان اوپک و متحدانش در سال ۲۰۱۶ را پیش بینی کرد و از آن زمان با وجود فشار شرکت‌های نفتی داخلی برای خروج از این توافق، مدافع اصلی این پیمان شده است. دیمیتریوف در ماه‌های اخیر اظهار کرده بود هنوز زود است توافق کاهش تولید خاتمه پیدا کند که منعکس‌کننده مواضع مشابه عربستان سعودی بود. اما وی در یک تغییر موضع آشکار، روز دوشنبه اظهار کرد: ممکن است پس از ژوئن نیازی به ادامه کاهش تولید نباشد. بر اساس گزارش رویترز، دیمیتریوف اظهار کرد: با توجه به بهبود وضعیت بازار و کاهش سطح ذخایر نفت، اوپک و متحدانش ممکن است در ژوئن امسال تصمیم بگیرند کاهش عرضه را رها کرده و تولیدشان را افزایش دهند. این تصمیم به معنای پایان توافق نخواهد بود و مشارکت‌کنندگان در این پیمان به همکاری خود ادامه می‌دهند. تولید نفت روسیه سال میلادی گذشته به رکورد ۵۵۶ میلیون تن معادل ۱۱.۱۶ میلیون بشکه در روز صعود کرده بود.

 

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران