شماره امروز: ۵۴۷

رییس سازمان صنعت تهران خبرداد

| کدخبر: 140997 | |

رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت با اشاره به توزیع روزانه 126 هزار تن گوشت قرمز گرم در میادین میوه و تره‌بار و فروشگاه‌های زنجیره‌ای گفت:

رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت با اشاره به توزیع روزانه 126 هزار تن گوشت قرمز گرم در میادین میوه و تره‌بار و فروشگاه‌های زنجیره‌ای گفت: گوشت قرمز منجمد هم بین اتحادیه‌های کارگری و کارمندی توزیع می‌شود. یدالله صادقی در گفت‌وگو با خبرگزاری فارس، در مورد توزیع گوشت قرمز تنظیم بازار، گفت: شرکت پشتیبانی امور دام روزانه بطور متوسط 126 تن گوشت قرمز گرم را در اختیار سازمان‌های میادین میوه و تره‌بار و فروشگاه‌های زنجیره‌ای قرار می‌دهد، تا از این طریق این گوشت عرضه شود. رییس سازمان صنعت استان تهران با بیان اینکه این گوشت به صورت لاشه گرم به قیمت هر کیلوگرم 41 هزار و 500 تومان در اختیار مشتریان قرار می‌گیرد، افزود: همچنین پاک شده این گوشت به شکل سردست، ران به قیمت هر کیلوگرم 45 هزار تومان عرضه می‌شود.

او افزود: البته قرار است توزیع این گوشت به صورت هدفمند شود و این گوشت به افرادی که دارای کارت یارانه هستند، داده شود تا از گرفتن‌های تکراری جلوگیری شود . صادقی همچنین درباره توزیع گوشت منجمد اظهار کرد: گوشت منجمد قرمز در حال حاضر فقط در بین تعاونی‌های کارگری، کارمندی، نیروهای مسلح، خانواره‌های تحت پوشش، کمیته امداد و بهزیستی عرضه می‌شود و شرکت پشتیبانی امور دام سهمیه وارداتی را در اختیار اتحادیه امکان (کارگران ایران)، اتحادیه فرهنگیان (فرهنگیان)، اسکات (کارکنان دولت) و اتکا (نیروهای مسلح) قرار می‌دهد تا از این طریق در بین کارکنان این سازمان‌ها توزیع شود. او افزود: همچنین گوشت منجمد از طریق هماهنگی‌های انجام شده با کمیته امداد و سازمان بهزیستی و از طریق فروشگاه‌ها این واحدها در بین اقشار تحت پوشش توزیع می‌شود. رییس سازمان صنعت تهران در رابطه با توزیع گوشت قرمز مورد نیاز صنوف پزنده اظهار کرد: این صنوف از طریق اتحادیه به شرکت پشتیبانی امور دام معرفی می‌شوند تا گوشت مورد نیاز خود را تامین کنند ضمن اینکه سامانه‌ای تعبیه شده تا مقادیر خریداری شده و گردش کالایی این صنوف در آن ثبت شود. او بیان کرد: برای مراکز مانند بیمارستان‌ها، زندان‌ها، دانشگاه‌ها و مراکز دانشجویی هم سهم گوشت گرم و منجمد در نظر گرفته شده تا به صورت فوق‌العاده در اختیار این مراکز قرار گیرد تا از این طریق ضمن برآورده شدن نیاز این بخش از مراجعه آنها به بازار هم چلوگیری شود. او اظهار کرد: گوشت منجمد وارداتی به قیمت 31 هزار و 500 تومان عرضه می‌شود.

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران