شماره امروز: ۵۴۷

معاون امور صنایع وزارت صنعت عنوان کرد

| کدخبر: 138981 | |

معاون امور صنایع وزارت صمت در مورد لزوم اعلام زمان تحویل خودروهای معوق توسط خودروسازان به مشتریان گفت:

معاون امور صنایع وزارت صمت در مورد لزوم اعلام زمان تحویل خودروهای معوق توسط خودروسازان به مشتریان گفت: این مساله، جزو تکالیف خودروسازان بوده و شرکتهای خودروساز باید با در نظر گرفتن راهکارهای عبور از تحریم‌ها، زمان تولید خودروهای معوق را به اعلام کنند.

به گزارش خبرگزاری تسنیم، فرشاد مقیمی در مورد تمهیدات این وزارتخانه برای کمک به خودروسازان به منظور عبور از بحران تحریم‌ها اظهار کرد: با هدف حمایت از خودروسازان برای عبور از شرایط بحرانی موجود، پکیج ساماندهی بازار خودرو به تصویب ستاد اقتصاد مقاومتی کشور به ریاست آقای جهانگیری معاون اول محترم رییس‌جمهور رسیده است.

او افزود: این پکیج دارای چند سرفصل و محور اصلی است که از آن جمله می‌توان به تامین سرمایه در گردش خودروسازان در بخش ارزی و ریالی با هدف بازگشت به سقف تولید قبلی و واگذاری دارایی‌های غیر مولد خودروسازان تا سقف هزار میلیارد تومان و همچنین داخلی‌سازی قطعات و کاهش 30 درصدی وابستگی ارزی خودروسازان به خارج از کشور اشاره کرد.

معاون وزیر صنعت، معدن وتجارت ضمن تاکید بر زمان بر بودن تحویل خودروهای معوق به دلیل نیاز به دور زدن تحریم‌ها گفت: در هر صورت، شرایط تحریم وجود دارد ولی آنچه که در شرایط کنونی از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است این است که مکانیزم‌هایی را برای دور زدن تحریم‌ها با هدف واردات قطعات مورد نیاز خودروسازان به منظور حفظ و ادامه چرخه تولید با جدیت دنبال می‌کنیم.

به گفته مقیمی، اگر دشمنان ما به تحریم‌های هوشمندانه اشاره می‌کنند، ما نیز راهکارهای هوشمندانه برای مقابله با این تحریم‌ها داریم و هدف اصلی ما حفظ تولید و بازگشت خودروسازان به سطح تولید گذشته است. معاون امور صنایع وزارت صنعت، معدن وتجارت، در مورد لزوم اعلام زمان تحویل خودروهای معوق توسط خودروسازان به مشتریان گفت: این مساله، جزو تکالیف خودروسازان بوده و لازم است شرکت‌های خودروساز با درنظر گرفتن راهکارهای عبور از تحریم‌ها، زمان تولید خودروهای معوق را برای مشتریان مشخص کنند و ما این موضوع را به خودروسازان تکلیف کرده‌ایم.

مقیمی همچنین در مورد حفظ حقوق مشتری گفت: نمایندگانی از سوی سازمان حمایت در خودروسازی‌ها مستقر شده‌اند تا مشتری مداری بطور کامل در شرکت‌های خودروساز رعایت شود و با رعایت ضوابط و قواعد و قانون مدنی و با حفظ چارچوب‌ها و رضایت نسبی مشتریان، خودروها تحویل داده شود.

معاون امور صنایع وزارت صنعت، در پایان ضمن تشکر از همراهی همیشگی مردم گفت: همه باید بدانیم که در فضای تحریم کنونی با کمک و همکاری یکدیگر، شرایط سخت را پشت سر بگذاریم و ما اطمینان داریم این‌بار نیز با صبوری مردم و تلاش مضاعف دولت و شرکت‌های خودروساز، بار دیگر اهداف شوم کشورهای تحریم‌کننده در نطفه خفه خواهد شد.

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران