شماره امروز: ۵۴۷

| کدخبر: 138240 | |

مجمع عمومی فوق‌العاده و عادی اتحادیه واردکنندگان نهاده‌های دام و طیور ایران دوشنبه اول بهمن‌ماه 1397 در اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران

ویژگی‌تشکل‌های‌اقتصادی‌موفق

مجمع عمومی فوق‌العاده و عادی اتحادیه واردکنندگان نهاده‌های دام و طیور ایران دوشنبه اول بهمن‌ماه 1397 در اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران برگزار شد. در این مجمع علاوه بر انتخاب اعضای هیات‌مدیره و بازرسان، اساسنامه اتحادیه با اکثریت آراء به تصویب رسید. در این نشست، نادر سیف، معاون تشکل‌های اتاق ایران یکی از شاخص‌های توسعه‌یافتگی کشورها را کمیت و کیفیت تشکلی کشورها برشمرد و تأکید کرد: در حال حاضر بیش از 200 تشکل ملی اقتصادی و بالغ‌بر 230 تشکل استانی زیرمجموعه اتاق ایران هستند که دستاورد مطلوبی تلقی می‌شود. وی ادامه داد: بررسی وضعیت تشکل‌های اقتصادی کشور، نشان می‌دهد که در جهت دستیابی به یک جامعه تشکلی توانمندتر و تأثیرگذارتر، ضروری است که معیارهای حکمرانی با دقت و حساسیت بیشتری توسط فعالان تشکلی کشور مورد توجه قرار گرفته و تشکل‌ها برای تحقق این ویژگی‌ها برنامه‌ریزی و اقدام کنند. سیف با اشاره به ویژگی‌های تشکل‌های موفق افزود: یکی از بارزترین ویژگی‌های مشترک تشکل‌های موفق، وجود اعضای فعال است. در تشکل‌هایی که تحت یک حکمرانی خوب اداره می‌شوند، بدون تردید اعضای آن مشارکتی فعال در تصمیم‌گیری‌ها و کارکردهای صنفی خود دانسته و این مشارکت غالبا از طریق ایفای نقش اعضا در کمیته‌ها و کمیسیون‌های مرتبط شکل می‌گیرد. ادامه جلسه به برگزاری انتخابات تعیین اعضای هیات‌مدیره و بازرسان انجمن اختصاص یافت. براساس آرای به دست آمده مهدی نهاوندی، ابوالحسن خلیلی، غلامعلی فارغی، محمدعلی ضیغمی، سیدجلال طیباطیبا به عنوان اعضای اصلی هیات‌مدیره و داوود رنگی و محسن امینی به عنوان اعضای علی البدل هیات‌مدیره انتخاب شده و قبول سمت کردند. همچنین براساس نتیجه به دست آمده از انتخابات تعیین بازرسان، کسری لشگری به عنوان بازرس اصلی و حمید علیزاده به عنوان بازرس علی‌البدل اتحادیه واردکنندگان نهاده‌های دام و طیور ایران برگزیده شده و قبول سمت کردند.

قرنطینه گیاهی باید به ابزار‌های روز مجهز باشد

حجتی گفت: با توجه به تصور غلط جامعه مبنی بر آبیاری سبزی با آب‌های غیرمتعارف، اختصاص کد رهگیری به محصولات پر مصرف ضروری است. به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان، محمود حجتی وزیر جهاد کشاورزی در سی و نهمین سمینار سالانه حفظ نباتات اظهار کرد: زمانی به علت معیشتی بودن کشاورزی، مبادله کالا و بحث قرنطینه محدود بود اما امروزه با تولید انبوه و به صرفه بودن محصولات کشاورزی مبادلات در سطح ملی و بین‌المللی در حال انجام است. وی با تأکید بر انجام بررسی و اصلاحات در زمینه قانون‌گذاری، به‌کارگیری روش‌ها و ابزارها در زمینه قرنطینه گیاهی متناسب با شرایط روز افزود: دیروز در حوزه مبادلات اندام گیاهی ضرورتی نداشتیم اما امروز انجام این مبادلات در سطح ملی و بین‌المللی ضروری است. حجتی به گسترش مبادلات گیاهی و آفت نباتی نسبت به گذشته اشاره کرد و گفت: بعید است ضایعه گیاهی باشد که در دنیا روشی برای مقابله با آن وجود نداشته باشد بنابراین در قرنطینه گیاهی باید به ابزارهای روز مجهز شویم.

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران