شماره امروز: ۵۴۷

معاون وزارت صنعت، معدن و تجارت مطرح کرد

| | |

معاون طرح و برنامه وزارت صنعت، معدن و تجارت گفت: مدل‌های موفقی در همین شرایط اقتصادی، موفق شدن معادن کوچک را احیا وبا سوددهی مناسب فعالیت کنند. به گزارش شاتا

معاون طرح و برنامه وزارت صنعت، معدن و تجارت گفت: مدل‌های موفقی در همین شرایط اقتصادی، موفق شدن معادن کوچک را احیا وبا سوددهی مناسب فعالیت کنند. به گزارش شاتا، سعید زرندی در جلسه پایش و رصد طرح‌های اقتصاد مقاومتی در بخش معادن گفت: باید الگوهای موفق که توسط بخش خصوصی در فعال‌سازی معادن کوچک و واحدهای فرآوری در مقیاس کوچک، فعالیت می‌کنند را مدل‌سازی کرده و ارایه نماییم. او گفت: یکی از طرح‌های مهمی که در سیاست‌های اقتصاد مقاومتی تأکید شده، فعال‌سازی معادن کوچک و تکمیل زنجیره ارزش فولاد، مس و آلومینیوم است. معاون طرح و برنامه وزارت صنعت، معدن و تجارت گفت: با اجرای پروژه فعال‌سازی معادن کوچک مقیاس، تأمین زنجیره تولید فراهم خواهد شد و موجب افزایش میزان استخراج مواد معدنی و ایجاد اشتغال در بخش معدن می‌شود.

زرندی تأکید کرد: فعال‌سازی معادن کوچک از طریق تعیین تکلیف گواهی کشف محدوده‌های فلزی و تعیین تکلیف پروانه‌های بهره‌برداری راکد و غیرفعال دنبال می‌شود. او افزود: با استفاده از تسهیلات وزارت تعاون، کار و امور اجتماعی وهمکاری صندوق سرمایه‌گذاری فعالیت‌های معدنی، امکان تأمین مالی این پروژه وجود دارد. معاون طرح و برنامه وزارت صنعت، معدن و تجارت تصریح کرد: پتانسیل بالای معادن در کشور و استعدادهای خوب نیروی انسانی متخصص در این بخش، ظرفیت مناسبی برای جذب سرمایه‌گذاری در معادن را ایجاد می‌کند. زرندی افزود: تمام طرح‌های اقتصاد مقاومتی مربوط به صنعت، معدن و تجارت، رصد و پایش می‌شود تا با رفع موانع و مشکلات آن، بتوانیم به اهداف این سیاست‌ها برسیم.

 

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران