شماره امروز: ۵۴۷

مدیرعامل شرکت بازرگانی دولتی خبر داد

| کدخبر: 136673 | |

مدیرعامل شرکت بازرگانی دولتی ایران از برنامه‌ریزی برای توزیع 147 هزار تن کالای اساسی برنج، روغن و شکر به منظور تنظیم و برقراری آرامش در بازار در سه ماه پایانی امسال خبر داد.

مدیرعامل شرکت بازرگانی دولتی ایران از برنامه‌ریزی برای توزیع 147 هزار تن کالای اساسی برنج، روغن و شکر به منظور تنظیم و برقراری آرامش در بازار در سه ماه پایانی امسال خبر داد.

به گزارش ایرنا، یزدان سیف افزود: مقرر شده در سه ماه پایانی امسال 50 هزار تن برنج، 57 هزار تن روغن خام برای تامین روغن خوراکی و 40 هزار تن شکر برای تنظیم بازار توزیع و عرضه شود. او خاطرنشان کرد: این کالاها با نرخ‌های مصوب تنظیم بازاری عرضه می‌شوند. او اظهار کرد: با توجه به شرایط تحریم‌ها از آغاز سال تاکنون 20 میلیون تن کالای اساسی تامین شده است که تا به امروز فقط 8.5 میلیون تن به مصرف داخلی رسیده است. سیف ادامه داد: مجموع کالاهای اساسی مورد نیاز سال آینده نیز تامین شده است و نگرانی در این زمینه نداریم.

به گفته این مقام مسوول، در طرح تنظیم بازار ماهانه 20 هزار تن برنج تایلندی درجه یک (گرید A) هر کیلوگرم با قیمت پنج هزار و 200 تومان، و درجه دو با قیمت چهار هزار و 200 تومان در انبارهای شرکت بازرگانی دولتی در استان‌ها عرضه می‌شود. او همچنین بیان کرد: قیمت برنج تایلندی با مصوبه ستاد تنظیم بازار استان‌ها تعیین و به دست مصرف‌کنندگان می‌رسد. مدیرعامل شرکت بازرگانی دولتی ایران در بخش دیگری از سخنان خود به موضوع خرید تضمینی محصولات کشاورزی پرداخت و گفت: مقدمات آماده‌سازی فرایند خرید و مراکز تحویل خرید تضمینی محصولات کشاورزی سال زراعی 98-1397 از امروز بطور رسمی آغاز می‌شود. او اظهار کرد: شورای اقتصاد قیمت هر کیلوگرم خرید تضمینی گندم سال زراعی جدید را یک هزار و 600 تومان تعیین کرده که با 23 درصد رشد از نرخ مناسبی برای تولیدکنندگان برخوردار است. این مقام مسوول پیش‌تر نیز عملکرد وزارت جهاد کشاورزی در مدیریت ذخایر راهبردی محصولات اساسی را «ارزشمند» ارزیابی کرده و گفته بود: با وجود تحریم‌های ظالمانه علیه ایران و نوسان نرخ ارز، همه نیازها در این زمینه تامین است و کمبودی نداریم.

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران