شماره امروز: ۵۴۷

| کدخبر: 134747 | |

شورای عمومی فدراسیون‌ اتاق‌های بازرگانی جهان (WCF) در تازه‌ترین نشست خود در دوبی، حمد بوعمیم رییس اتاق بازرگانی و صنعت دوبی را به عنوان رییس جدید فدراسیون انتخاب کرد.

شورای عمومی فدراسیون‌ اتاق‌های بازرگانی جهان (WCF) در تازه‌ترین نشست خود در دوبی، حمد بوعمیم رییس اتاق بازرگانی و صنعت دوبی را به عنوان رییس جدید فدراسیون انتخاب کرد. بوعمیم که از سال 2013 در سمت نایب‌رییس فدراسیون‌ اتاق‌های بازرگانی جهان فعالیت داشته، از ابتدای سال 2019 یعنی یک ماه دیگر مسوولیت ریاست فدراسیون را از پیتر میهاک، رییس اتاق بازرگانی و صنعتی اسلواکی، تحویل خواهد گرفت. بوعمیم در این نشست محور برنامه‌های خود را ایجاد یک چارچوب جدید منطبق بر نیازهای آینده برای توسعه تجارت جهانی و حضور موثرتر اتاق‌های بازرگانی جهان در این روند اعلام کرد و گفت: «به اعتقاد من اتاق‌های بازرگانی در جهان توانایی آن را دارند که مسیر رشد و توسعه پایدار کشورها را هموار کنند.» حمد بوعمیم یکی از چهره‌های متنفذ در اقتصاد امارات به شمار می‌رود و از اعضای هیات مدیریه بانک مرکزی این کشور است.

پدرام سلطانی نایب‌رییس اتاق ایران نیز که از سال 1395 به عضویت شورای عمومی فدراسیون‌ اتاق‌های بازرگانی جهان در آمده در نشست دوبی حضور داشت. فدراسیون‌ اتاق‌های بازرگانی جهان دارای 20 کرسی است که به عنوان یکی از شاخه‌های تخصصی اتاق بازرگانی بین‌المللی (ICC) در سال 1951 با هدف یکپارچه‌سازی تصمیمات در سطوح اقتصاد بین‌الملل تشکیل شد. این فدراسیون نهادی غیرسیاسی است که اعضای آن از میان فعالان اقتصادی بین‌المللی در بخش‌های بازرگانی و صنعت برگزیده می‌شوند. 5 هزار اتاق بازرگانی، اتاق مشترک، تشکل و انجمن اقتصادی و بازرگانی از 130 کشور جهان عضو اتاق بازرگانی بین‌المللی هستند.

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران