شماره امروز: ۵۴۷

| کدخبر: 133342 | |

تسنیم| مدیرعامل اتحادیه مرکزی دامداران ایران گفت: تولید شیر خام در دامداری‌های صنعتی هر سال با میانگین رشد ۷ تا ۸ درصدی روبرو است

یک میلیارد دلار محصولات لبنی صادر شد

تسنیم| مدیرعامل اتحادیه مرکزی دامداران ایران گفت: تولید شیر خام در دامداری‌های صنعتی هر سال با میانگین رشد ۷ تا ۸ درصدی روبرو است و جذب شیر خام در مراکز جمع‌آوری از دامداری‌های سنتی نیز نسبت به سال قبل تغییر محسوسی نداشته است. علیرضا عزیزاللهی، ادعای کاهش تولید شیر خام در کشور را رد و اظهار کرد: کمبود شیر خام در کشور صحت ندارد و هر سال با توجه به افزایش جمعیت گاو اصیل در واحدهای دامداری صنعتی، رشد متوسط تولید در این واحد‌ها را داریم بطوری که طبق گزارش مرکز آمار ایران، این واحدها در سال 95 حدود 4 میلیون و 800 هزار تن و در سال 96 نزدیک به 5.2 میلیون تن شیر خام تولید کردند. او اظهار کرد: از حدود 10 میلیون تن شیر خام تولیدی در کشور، 5 میلیون تن در واحدهای صنعتی تولید و تقریبا تمام آن توسط کارخانجات لبنی جذب می‌شود.  او گفت: 80 درصد شیر خام مورد نیاز کارخانجات لبنی کشور از طریق دامداری‌های صنعتی و 20 درصد از واحدهای دامداری روستایی و عشایری تامین می‌شود. مدیرعامل اتحادیه مرکزی دامداران ایران در عین حال اظهار کرد: با این میزان تولید شیر خام در کشور علاوه بر تامین نیاز داخل، یک میلیارد دلار محصولات لبنی صادر می‌شود.

کمبودی در بازار محصولات گرمایشی نداریم

ایسنا| رییس اتحادیه فروشندگان شوفاژ و تهویه مطبوع گفت: بازار با کمبود محصولات گرمایشی به خصوص پکیج، روبرو نیست و نیاز افراد از طریق تولیدات داخلی پاسخ داده می‌شود. محمدباقر معتمد اظهار کرد: در صنایع گرمایشی از حدود ۴۰سال پیش با وجود عمر اندک این صنعت، تکیه کشور بر تولیدات داخلی بوده و بیش از ۹۰ درصد از نیاز بازار از طریق تولیدات داخلی تأمین می‌شود. البته لازم به ذکر است که صنعت گرمایشی تنها منحصر به پکیج، بخاری و شوفاژ نیست و اقلام بسیاری در این صنعت تولید و مورد استفاده قرار می‌گیرد. رییس اتحادیه فروشندگان شوفاژ و تهویه مطبوع با اشاره به تولید و صادرات دیگ‌های چدنی و فولادی، افزود: تولیدات داخلی بالاترین درجه استانداردهای بین‌المللی را از آن خود کرده‌اند و طراحی و قیمت‌گذاری آنها به‌گونه‌ای است که توانسته بازارهای هدف اروپایی را از آن خود کند. او خاطرنشان کرد: بطور میانگین در سال مصرف داخلی پکیج، ۵۰۰ تا ۶۰۰ هزار دستگاه است که بیش از ۹۰ درصد آن از طریق تولید داخلی تأمین می‌شود و هر ساله بر کیفیت تولید و طراحی این محصولات افزوده می‌شود.

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران