شماره امروز: ۵۴۷

| کدخبر: 132182 | |

ایسنا |رییس اتحادیه فروشندگان لوازم خانگی اعلام کرد واحدهای صنفی که به عنوان نماینده کارخانه در تهران اقدام به پیش‌فروش کالا می‌کنند

جزییات طرح پیش‌فروش لوازم خانگی

ایسنا |رییس اتحادیه فروشندگان لوازم خانگی اعلام کرد واحدهای صنفی که به عنوان نماینده کارخانه در تهران اقدام به پیش‌فروش کالا می‌کنند هیچ مسوولیتی نسبت به تحویل کالا به خریداران ندارند. طرح پیش فروش لوازم خانگی به صورت اینترنتی از سوی یکی از شرکت‌های تولیدکننده لوازم خانگی از سه‌شنبه ۱۷ مهر ماه آغاز شده است. در این طرح ۱۶۰ مدل لوازم خانگی شامل انواع یخچال و فریزر، لباسشویی و اجاق گاز در دو شیوه قیمت مقطوع و خرید با قیمت غیرقطعی و با سود مشارکت، به فروش می‌رسد. محمد طحان‌پور رییس اتحادیه فروشندگان لوازم خانگی با بیان اینکه در طرح پیش‌فروش لوازم خانگی تنها کالاهای ایرانی فروخته می‌شود، گفت: شرکتی که اقدام به اجرای طرح مذکور کرده توانایی تولید کافی داشته و طرح پیش فروش لوازم خانگی را برای محصولات کارخانه خود در نظر گرفته است. او با اشاره به اینکه این کارخانه در طرح پیش‌فروش نماینده‌هایی در تهران دارد، اظهار کرد: متقاضیان باید توجه کنند که پول پرداخت شده از سوی خریداران مستقیم به حساب کارخانه واریز می‌شود و واحدهای صنفی تعهدی نسبت به تحویل کالا به آنها ندارند. به گفته او، وضعیت تولید در کشور مشخص نیست و ممکن است محصولات در زمانی که در طرح پیش‌فروش مقرر می‌شود، تولید نشده باشند.

نقش فروشگاه‌های زنجیره‌ای در توزیع متوازن کالا

رییس هیات‌مدیره اتحادیه کشوری فروشگاه‌های زنجیره‌ای با اشاره به نقش موثر این فروشگاه‌ها درآرامش بخشی به بازار گفت: فروشگاه‌های زنجیره‌ای با بیش از ۳هزار شعبه در سراسر کشور توانستند با کنترل عرضه کالا شرایط حاضر را مدیریت کرده و آرامش و ثبات را در بازار حاکم کنند. به گزارش روابط عمومی اتحادیه کشوری فروشگاه‌های زنجیره‌ای، امیرخسرو فخریان ضمن ارایه گزارش آماری از میزان تقاضا، عرضه و گردش کالا و همچنین نمودار رشد مشتریان، درخصوص وضعیت حال حاضر بازار گفت: ما برای ممانعت از تشدید احتکار خانگی نیز بصورت مدیریت شده اقدام به عرضه کردیم که این اقدام تب حاصله را فرونشاند. فخریان با اشاره به ضرورت اتخاذ تصمیمات به هنگام مسوولان اقتصادی کشور خصوصا در التهابات بازار گفت: از یک سو بحث اعمال تعرفه‌ها، ممنوعیت واردات برخی کالاها و قیمت‌گذاری و … و از سوی دیگر با وجود ثبت انبارهای اعضای اتحادیه کشوری فروشگاه‌های زنجیره‌ای در سامانه وزارت صنعت، معدن وتجارت بعضا ما را با مشکلاتی از سوی سازمان تعزیرات حکومتی رو به رو کرد.

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران