شماره امروز: ۵۴۷

| کدخبر: 129516 | |

رییس انجمن صنفی گاوداران با بیان اینکه دبیر انجمن لبنی در نامه‌ای به وزیر صنعت خواستار واردات ۲۵ هزار تن شیرخشک به کشور شده است، گفت: رونوشت نامه واردات به وزارت جهاد کشاورزی ارسال نشده است.

رییس انجمن صنفی گاوداران با بیان اینکه دبیر انجمن لبنی در نامه‌ای به وزیر صنعت خواستار واردات ۲۵ هزار تن شیرخشک به کشور شده است، گفت: رونوشت نامه واردات به وزارت جهاد کشاورزی ارسال نشده است. به گزارش مهر، سید احمد مقدسی در نشست خبری خود با بیان اینکه تولید شیر خام در کشور از سال ۹۲ تاکنون، از ۸ میلیون تن به ۱۱ میلیون تن رسیده، اظهار کرد: طی این مدت، 3 میلیون تن افزایش تولید داشتیم. او ضمن انتقاد از مباحث مطرح شده درباره کمبود شیرخام و شیرخشک در کشور تصریح کرد: ممنوعیت صادرات شیر خشک از کشور سبب می‌شود تا بازارهایی که به دست آورده‌ایم، از دست بدهیم و تقدیم رقبا کنیم. مقدسی درباره اینکه آیا پشت پرده ممنوعیت صادرات شیر خشک از کشور، کارخانجات لبنی قرار دارند، گفت: شک نکنید که همین‌طور است.

او تأکید کرد: اگر ممنوعیت صادرات شیرخشک از کشور لغو نشود، ما به دیوان عدالت اداری اعتراض خواهیم کرد؛ ضمن اینکه وزارت جهاد کشاورزی نیز با این ممنوعیت به‌شدت مخالف است و در حال پیگیری لغو آن است. در ادامه این نشست، دبیر انجمن تولید کنندگان شیرخشک صنعتی با بیان اینکه ۸ هزار تن شیرخشک در انبارهای تعاون روستایی ذخیره داریم، گفت: این میزان تا پایان سال کافی است. سیاوش سلیمی با بیان اینکه نیاز ما به شیرخشک ۶۰ تا ۷۰ هزارتن در سال است، میزان تولید را ۸۰ تا ۹۰ هزارتن اعلام کرد. دبیر انجمن تولید کنندگان شیرخشک صنعتی ادامه داد: سال گذشته ۳۰ هزارتن شیرخشک از کشور صادر شد که ارزش آن ۷۰ میلیون دلار بود. امسال نیز تا پایان مردادماه ۱۰ هزارتن از این محصول به ارزش ۲۰ میلیون دلار صادر شد که بعد از آن نیز مانع صادرات آن شدند. او تصریح کرد: قیمت شیرخشک در واحدهای تولیدی بین ۱۶ تا ۱۷ هزار تومان و قیمت پایه‌ای که سازمان مرکزی تعاون روستایی تعیین کرده، ۱۳ هزارتومان است.

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران