شماره امروز: ۵۴۷

معاون رییس کمیسیون فاینانس اتاق بازرگانی و صنعت روسیه:

| کدخبر: 125250 | |

ناتالیا لیپاتووا معاون رییس کمیسیون فاینانس اتاق بازرگانی و صنعت روسیه که با هدف تقویت روابط تجاری ایران و روسیه در صدر هیاتی تجاری به اتاق ایران آمده بود،

ناتالیا لیپاتووا معاون رییس کمیسیون فاینانس اتاق بازرگانی و صنعت روسیه که با هدف تقویت روابط تجاری ایران و روسیه در صدر هیاتی تجاری به اتاق ایران آمده بود، چشم‌انداز توسعه اقتصادی ایران و روسیه را بسیار مثبت ارزیابی کرد و از تمایل شرکت‌های روسی برای سرمایه‌گذاری در ایران خبر داد.

اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران این هفته میزبان هیاتی تجاری حدودا 30 نفری از فعالان بخش خصوصی کشور روسیه در صنایع دستگاه‌های ایمنی، نساجی و پارچه، موسسه تحقیقاتی و ارتباطی، جنگل‌داری، ماشین‎آلات کشاورزی، تراکتور و... بود که برای نخستین بار به سرپرستی ناتالیا لیپاتووا معاون رییس کمیسیون فاینانس اتاق بازرگانی و صنعت روسیه به تهران آمده بودند. هدف از برگزاری این نشست که به همت اتاق مشترک ایران و روسیه تشکیل‌شده بود، «تقویت روابط اقتصادی و تجاری» دو کشور ایران و روسیه اعلام شد و علاوه بر فعالان بخش خصوصی ایرانی و روسی، هادی تیزهوش‌تابان رییس و فاطمه مقیمی از اعضای هیات‌مدیره اتاق مشترک ایران و روسیه نیز در این جلسه حضور داشتند. فاطمه مقیمی عضو هیات‌مدیره اتاق مشترک ایران و روسیه در توضیح هدف دعوت این هیات تجاری به اتاق ایران به پایگاه خبری اتاق ایران گفت: بخش ‌خصوصی معتقد است که فعالیت تجاری با کشورهای دیگر می‌تواند با ایجاد صمیمت در بخش اقتصاد تاثیرات خوبی را در حوزه سیاسی نیز رقم بزند. اگر منافع اقتصادی بین دو گروه ایجاد شود، حتما می‌توان از مسائل سیاسی هم بهره‌برداری کرد. پس از خوش‌آمدگویی اعضای هیات‌مدیره اتاق مشترک ایران و روسیه، هر یک از فعالان بخش خصوصی روسی حاضر در جلسه اقدام به معرفی زمینه فعالیت شرکت خود کردند تا طرف‌های ایرانی حاضر بتوانند در جلسه B2B که پس از پایان این نشست برگزار شد، به مذاکره با همتایان خود بپردازند. ناتالیا لیپاتووا رییس کمیسیون فاینانس اتاق بازرگانی و صنعت روسیه با اشاره به اینکه با خروج امریکا از برجام انتظار می‌رود سطح روابط تجاری و اقتصادی ایران و روسیه بهتر از قبل شود، به «پایگاه خبری اتاق ایران» گفت: خوشبختانه این آمادگی و تمایل برای توسعه همکاری، علاوه بر بخش‌خصوصی، در ساختار دولت ایران و روسیه هم وجود دارد. ایران و روسیه دو شریک تجاری باسابقه‌یی هستند که توسعه روابط تجاری آنها به نفع هر دو کشور خواهد بود.

او در ادامه ضمن تشکر از اتاق مشترک ایران و روسیه که باعث شد این نشست برگزار شود، ادامه داد: برگزاری چنین رویدادهایی در تقویت روابط تجاری دو کشور بسیار مفید است. برای نمونه در بازدیدی که هیات تجاری ما از پارک فناوری پردیس داشت، ظرفیت‌های این پارک برای شرکت‌های خصوصی ما که از نزدیک دستاوردهای شرکت‌های دانش‌بنیان ایرانی را می‌دیدند، جالب به نظر رسید. همین دیدار باعث شد تا مدیران عامل یکی از شرکت‌های حاضر در هیات آمادگی خود را از برقراری و توسعه همکاری با این پارک اعلام کند.

لیپاتووا تاکید کرد: روسیه ایران را یکی از استراتژیک‌ترین شرکای تجاری خود می‌داند و پوتین، رییس‌جمهور روسیه هم بسیار از گسترش همکاری با ایران حمایت می‌کند. از طرفی فکر می‌کنم با اعمال تحریم‌ها از سوی امریکا که شامل کشور ما هم می‌شود، ضروری است تا سطح همکاری‌ها را بیش از قبل توسعه دهیم. رییس کمیسیون فاینانس اتاق بازرگانی و صنعت روسیه با بیان این موضوع که ایران و روسیه در زمینه‌های کشاورزی، آی‌تی، جنگلداری، ماشین‌سازی، تاسیس کارخانجات و موسسات مختلف در ایران یا روسیه جای همکاری‌های بسیاری دارند، تصریح کرد: هدف اصلی سفر ما به ایران این بود که از یک طرف بتوانیم شرکت‌های خود را به طرف‌های ایرانی معرفی کنیم و از طرف دیگر با شناسایی مهم‌ترین نیازهای شرکت‌های ایرانی، پس از بازگشت به روسیه طرف‌های مرتبط خود را ترغیب به سرمایه‌گذاری کنیم.

 

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران