شماره امروز: ۵۴۷

رییس اتحادیه صنف تولید‌کنندگان و فروشندگان پوشاک خبر داد

| کدخبر: 125101 | |

رییس اتحادیه صنف تولید‌کنندگان و فروشندگان پوشاک گفت: اصلی‌ترین عامل تعطیلی واحد‌های تولیدی،

رییس اتحادیه صنف تولید‌کنندگان و فروشندگان پوشاک گفت: اصلی‌ترین عامل تعطیلی واحد‌های تولیدی، واردات بی‌رویه پوشاک بود که با توجه به قوانین جدید این رقم به کمتر از ۲۰درصد رسیده است. ابوالقاسم شیرازی در گفت‌وگو با باشگاه خبرنگاران جوان با اشاره به شرایط مطلوب تولیدکنندگان پوشاک در کشور اظهار کرد: پس از عبور از رکود 2ساله بازار پوشاک که منجر به تعطیلی ۷۰درصد واحد‌های تولیدی شده بود با توجه به شعار حمایت از کالای ایرانی و پشیبانی دولت و اتاق اصناف از تولیدکنندگان پوشاک، جان تازه‌یی به کالید فعالان این حوزه دمیده شده است.

او با اشاره به مشکلات تولیدکنندگان پوشاک تصریح کرد: با توجه به نوسانات بازار ارز تهیه مواد اولیه وارداتی و خرج کار با مشکلاتی مواجه هستیم اما تلاش‌هایی برای برطرف کردن این موضوع صورت گرفته است تا بتوانیم در کنار بازار‌های داخلی صادرات نیز داشته باشیم. شیرازی با اشاره به ممنوعیت ورود برخی برند‌ها به بازار داخل تاکید کرد: وزارت صنعت، معدن و تجارت دستورالعملی برای ممنوعیت واردات برخی برند‌ها را داشت که با توجه به توانایی تولیدکنندگان داخلی نیاز به تولیدات خارجی در کشور نیست و شرکت‌های خارجی که مجوز فعالیت واردات دارند با هدف تولید در بازار پوشاک کشور فعالیت می‌کنند. شیرازی با بیان اینکه مردم برای حمایت از تولیدات داخلی باید توقع خود را پایین بیاورند و بیشتر حمایت کنند، بیان کرد: تولیدکنندگان داخلی تمام تلاش خود را برای ارائه پوشاک با قیمت و کیفیت مناسب انجام می‌دهند و در این میان مردم باید در جهت حمایت از تولیدات داخلی توقع خود را پایین بیاورند تا صنعت پوشاک در کشور رشد کند.

رییس اتحادیه صنف تولید‌کنندگان و فروشندگان پوشاک با انتقاد از واردات بی‌رویه پوشاک طی سال‌های گذشته در کشور بیان کرد: اصلی‌ترین عامل تعطیلی واحد‌های تولیدی، واردات بی‌رویه پوشاک بود که با توجه به قوانین جدید این رقم به کمتر از ۲۰درصد رسیده است. او با اشاره به نقش دولت تصریح کرد: با توجه به فعالیت دوباره تولیدکنندگان پوشاک دولت می‌تواند در قالب برنامه حمایتی از دریافت مالیات و عوارض صرف‌نظر کند تا صنعت پوشاک در کشور شکل بگیرد. به گفته او، ارز برای تامین مواد اولیه وارداتی پوشاک تخصیص داده شده است. شیرازی با اشاره به وضعیت تولیدکنندگان پوشاک پلاسکو گفت: با کلنگ‌زنی بنیاد مستضعفین در روز عید قربان قرار شده، ظرف ۲۴ماه ساختمان پلاسکو ساخته و تحویل ذی‌نفعان داده شود.

 

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران