شماره امروز: ۵۴۷

| کدخبر: 124669 | |

سفیر کرواسی به همراه نمایندگان 4 شرکت فعال در حوزه کشاورزی و صنایع غذایی با حسین سلاح‌ورزی، نایب‌رییس اتاق ایران دیدار و گفت‌وگو کردند.

سفیر کرواسی به همراه نمایندگان 4 شرکت فعال در حوزه کشاورزی و صنایع غذایی با حسین سلاح‌ورزی، نایب‌رییس اتاق ایران دیدار و گفت‌وگو کردند.

نایب‌رییس اتاق ایران با اشاره به اینکه پیش‌ازاین روسای اتاق‌های ایران و کرواسی در حضور روسای جمهور دو کشور تفاهم‌نامه همکاری امضا کرده‌اند، گفت: مرور این تفاهم‌نامه نشان می‌دهد اولاً حجم روابط اقتصادی ایران و کرواسی رقم ناچیزی است که حتماً با تلاش دو کشور قابلیت افزایش دارد و دیگر اینکه دو کشور در زمینه‌های توریسم، حمل‌ونقل، کشتیرانی، دارو و حوزه‌هایی ازاین‌دست فرصت همکاری دارند. حسین سلاح ورزی در دیدار با سفیر کرواسی در تهران، افزود: علاوه بر این دو کشور در حوزه کشاورزی نیز امکان همکاری دارند و با توجه به اینکه کشاورزی ایران باوجود تنوع آب و هوایی و محصولات، از مکانیزاسیون دور مانده است، شرکت‌های توانمند می‌توانند برای پاسخگویی به نیاز کشاورزان ایران به تکنولوژی‌های جدید وارد عمل شوند. سلاح ورزی با اشاره به حضور نمایندگان 4 شرکت فعال در حوزه کشاورزی، گفت: با توجه به فعالیت کمیسیون و همچنین دفتر کشاورزی در اتاق ایران، پیشنهاد من این است که نمایندگان شرکت‌های حاضر در نشست برای بررسی جزئی‌تر وضعیت با دفتر و کمیسیون کشاورزی در اتاق ایران تعامل کنند و به راهکارهای جدیدی برای همکاری برسند.  سفیر کرواسی در تهران نیز با تایید ناچیز بودن حجم روابط اقتصادی ایران و کرواسی، گفت: همکاری بین اتاق ایران و اتاق کرواسی به‌صورت سازنده شکل گرفته و به مراحل خوبی رسیده است به‌گونه‌یی که یادداشت همکاری امضاء شده توسط دو اتاق در حضور روسای جمهور دو کشور، می‌تواند سند کلیدی توسعه همکاری‌های دوجانبه اقتصادی باشد. استریبور کیکرتس افزود: کشاورزی یکی از مهم‌ترین بخش‌های اقتصاد است که در سند همکاری مذکور چندان به آن پرداخته نشده است اما دو کشور ظرفیت خوبی برای توسعه همکاری در این حوزه دارند و شرکت‌هایی که این جلسه حاضر شده‌اند می‌توانند با همتایان ایرانی خود به بررسی زمینه‌های همکاری و مشارکت بپردازند.

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران