شماره امروز: ۵۴۷

در دیدار با رایزن بازرگانی سفارت آفریقای جنوبی در تهران مطرح شد

| کدخبر: 123549 | |

معاون امور بین‌الملل اتاق ایران در دیدار با رایزن بازرگانی سفارت آفریقای جنوبی در تهران ضمن تشریح ویژگی‌های مهم اقتصادی کشور آفریقای جنوبی و ظرفیت‌های همکاری ایران

معاون امور بین‌الملل اتاق ایران در دیدار با رایزن بازرگانی سفارت آفریقای جنوبی در تهران ضمن تشریح ویژگی‌های مهم اقتصادی کشور آفریقای جنوبی و ظرفیت‌های همکاری ایران و آفریقای جنوبی بر لزوم تلاش مسوولانه برای حل مسائل مربوط به همکاری‌های بانکی دو کشور و ایجاد خط پرواز مستقیم میان تهران و ژوهانسبورگ تاکید کرد. به گزارش پایگاه خبری اتاق ایران، محمدرضا کرباسی، معاون امور بین‌الملل اتاق ایران در دیدار با سارا دین، رایزن بازرگانی سفارت آفریقای جنوبی در تهران بر لزوم تلاش مسوولانه برای حل مسائل مربوط به همکاری‌های بانکی بین دو کشور و ایجاد خط پرواز مستقیم میان تهران و ژوهانسبورگ تاکید کرد.

در پی برنامه‌ریزی‌های انجام‌شده برای اعزام یک هیات تجاری- بازاریابی به سرپرستی غلامحسین شافعی رییس اتاق ایران در تاریخ 24 لغایت 28تیر ماه سال جاری به کشور آفریقای جنوبی امروز محمدرضا کرباسی، معاون امور بین‌الملل اتاق ایران با خانم سارا دین، رایزن بازرگانی سفارت آفریقای جنوبی در تهران دیدار و گفت‌وگو کرد.

معاون امور بین‌الملل اتاق ایران در این دیدار با تشریح ویژگی‌های مهم اقتصادی کشور آفریقای جنوبی و ظرفیت‌های همکاری ایران و آفریقای جنوبی، بر لزوم تلاش مسوولانه برای حل مسائل مربوط به همکاری‌های بانکی دو کشور و ایجاد خط پرواز مستقیم میان تهران و ژوهانسبورگ تاکید کرد. رایزن بازرگانی سفارت آفریقای جنوبی در تهران نیز در ادامه ضمن ابراز امیدواری نسبت به دستاوردهای مثبت سفر هیات اتاق ایران به آفریقای جنوبی، حوزه‌های دارو، صنایع غذایی، انرژی، گردشگری سلامت و لوازم‌ خانگی را از زمینه‌های مساعد برای توسعه همکاری‌های دو کشور عنوان کرد که در جریان این سفر می‌تواند موردنظر فعالان اقتصادی ایران و آفریقای جنوبی قرار گیرد. در جریان این دیدار طرفین توافق کردند برای توسعه همکاری‌های دوجانبه در جهت نیل به اهداف هیات تجاری و همچنین بهره‌برداری بهینه تجار از این سفر نهایت همکاری را داشته باشند. همچنین مقرر شد اتاق ایران در ترکیب هیات تجاری اعزامی به آفریقای جنوبی، از ظرفیت تمام تشکل‌های مرتبط و شرکت‌های خصوصی توانمند ایرانی و اتاق‌های استانی بهره‌برداری کند. وابسته بازرگانی سفارت آفریقای جنوبی در تهران نیز اعلام کرد از هرگونه حمایت و کمک در این راستا دریغ نخواهد کرد تا روابط اقتصادی ایران و آفریقای جنوبی بیش ‌از پیش شکوفا شود.

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران