شماره امروز: ۵۴۷

رییس اتاق مشترک ایران و عمان عنوان کرد

| کدخبر: 123228 | |

رییس اتاق مشترک ایران و عمان می‌گوید: تسهیل شرایط صادرات، بهترین راه حمایت از تولید کالای ایرانی است. محسن ضرابی، رییس اتاق مشترک ایران و عمان با اشاره به سال حمایت از کالای ایرانی گفت:

رییس اتاق مشترک ایران و عمان می‌گوید: تسهیل شرایط صادرات، بهترین راه حمایت از تولید کالای ایرانی است. محسن ضرابی، رییس اتاق مشترک ایران و عمان با اشاره به سال حمایت از کالای ایرانی گفت: وقتی از حمایت کالای ایرانی سخن می‌گوییم، هدف بستن مرزهای گمرکی نیست و مبادلات اقتصادی فرامرزی می‌توانند در خدمت توسعه و شکوفایی کالاهای داخلی نیز قرار گیرند. ضرابی در گفت‌وگو با پایگاه خبری اتاق ایران افزود: با توجه به فرایندهای جهانی شدن اقتصاد، حمایت از کالاهای ایرانی را نباید فقط به داخل مرزها محدود بدانیم و به همین دلیل یکی از بهترین راهکارهای حمایت از کالای ایرانی، افزایش سهم کالاهای ایرانی در سبد مصرف جهانی است. در شرایط فعلی، صادرات بهترین راه حمایت از تولید کالای ایرانی است که با توجه به برخی محدودیت‌های بین‌المللی می‌توانیم با صادرات مجدد این هدف را محقق کنیم. بدین‌ ترتیب قادر خواهیم بود آن دسته از کالاهای ایرانی که از قابلیت‌های رقابتی قیمت و کیفیت برخوردار هستند را مورد حمایت جدی‌تری قرار دهیم.

ضرابی مزیت‌های زیرساختی و مقرراتی فراهم شده در بنادر و مناطق آزاد عمان برای صادرات مجدد کالاهای ایرانی را قابل توجه خواند و گفت: تجار ایرانی در بسیاری از بنادر در حاشیه جنوبی خلیج فارس با مشکلات متعدد روبه‌رو هستند اما از طریق بنادر و مناطق آزاد عمان می‌توانند تولیدات داخلی کشور را از طریق صادرات مجدد به بازارهای هدف مورد نظر خود ارسال کنند. او تاکید کرد: زیرساخت‌های مورد نیاز نظیر روابط بانکی، ثبت شرکت، انبارهای تجاری، توافق‌نامه‌های گمرکی بین عمان و بازارهای هدف کالای ایرانی و سایر نیازهای تجار نیز با شرایط مناسب فراهم شده است. ضرابی با اشاره به همکاری‌های خوب عمانی‌ها برای توسعه روابط تجاری و سرمایه‌گذاری با ایران گفت: با پیگیری‌های اتاق مشترک ایران و عمان، خطوط حمل و نقل دریایی بندرعباس و خرمشهر به بندر صحار برقرار شده که نقش موثری در تسهیل مبادلات تجاری دو کشور دارد. او همچنین با اشاره به ارائه خدمات مشاوره‌یی اتاق مشترک ایران و عمان درخصوص قوانین و مقررات حاکم بر بخش‌های مختلف عمان از تجار و بازرگانان و سرمایه‌گذاران ایرانی خواست قبل از هر گونه اقدام تجاری و سرمایه‌گذاری در این کشور با کارشناسان این اتاق مشترک مشورت کنند.

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران