شماره امروز: ۵۴۷

رییس خانه معدن ایران مطرح کرد

| کدخبر: 123069 | |

رییس خانه معدن ایران با اشاره به نقش شفاف‌سازی در جذب سرمایه گفت: بخش معدن قانون خاص خود را دارد و باید در شفاف‌سازی قانون معدن عملکرد مطلوبی داشته باشیم

 رییس خانه معدن ایران با اشاره به نقش شفاف‌سازی در جذب سرمایه گفت: بخش معدن قانون خاص خود را دارد و باید در شفاف‌سازی قانون معدن عملکرد مطلوبی داشته باشیم تا سرمایه‌های سرگردان داخلی و نیز سرمایه‌گذاران خارجی را برای این بخش جذب کنیم. محمدرضا بهرامن با اشاره به نقش شفاف‌سازی در جذب سرمایه به ایلنا گفت: بخش معدن قانون خاص خود را دارد و باید در شفاف‌سازی قانون معدن عملکرد مطلوبی داشته باشیم تا سرمایه‌های سرگردان داخلی و نیز سرمایه‌گذاران خارجی را برای این بخش جذب کنیم، همانطور که در زمان تحریم‌ها این امکان فراهم شد که این واحدهای کوچک در ایران حضور داشته باشند. او در ادامه گفت: با نگاه دقیق و مدیریتی می‌توان این آسیب‌ها را در بخش تولید به حداقل رساند و همچنین با در نظر گرفتن مسائل آتی، فضای کسب و کار را بهبود بخشید که در شرایط امروز کشور می‌تواند بسیار تاثیرگذار باشد و اگر با سرمایه‌های خارجی بتوانیم واحدهای کوچک را سرپا نگه داریم، یکی از دغدغه‌های دولت یعنی اشتغال مرتفع می‌شود. بهرامن تاکید کرد: تشکل‌های فعال در بخش معدن باید پیشنهادات خود را ارائه کنند تا زمینه‌ساز مدیریت بخش معدن شود و بهترین بسته پیشنهادی در شرایط کنونی شفاف کردن قانون است تا سرمایه‌ها به سمت بخش معدن سوق یابند و واحدهای عمدتا کوچک در بخش فرآوری فرصت یابند تولید ارزش افزوده کنند.

 رییس خانه معدن ایران در مورد تاثیر تحریم‌ها بر بخش معدن گفت: تحریم‌ها به عنوان یک عامل بازدارنده است که می‌تواند تاثیر منفی در تقاضای تولیدات معدن داشته باشد و اگر به طور صحیح مدیریت نشود تامین ماشین‌آلات و تجهیزات با مشکل روبه رو می‌شود. او اضافه کرد: اما باید در نظر داشت که تحریم‌ها در همه جوانب نمی‌تواند تاثیرگذار باشند. چون در اروپا واحدهای تولیدی و اکثرا کوچک مستقل از تصمیمات دولتی سرمایه‌گذاری می‌کنند که با توجه ویژه به این بخش‌ها می‌توان مشکلات را تا حدودی برطرف کرد. رییس خانه معدن با تاکید بر فعالیت واحدهای کوچک تصریح کرد: برای شرکت‌های بزرگ که با امریکا در ارتباط هستند یا عمده سهام‌دار آنها امریکایی هستند این تحریم‌ها می‌تواند ایجاد محدودیت کند. او گفت: در مورد واحدهای کوچک که عمده فعالیت‌های اقتصادی در اختیار این بنگاه‌ها است با رابطه منظم و سرمایه‌گذاری مشترک می‌توان هم در بازار و هم برای تامین قطعات مورد نیاز با آنها همکاری داشت.

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران