شماره امروز: ۵۴۷

| کدخبر: 119535 | |

روسای اتاق‌های بازرگانی تهران و ایران به همراه سایر اعضای هیات رییسه اتاق ایران با علی لاریجانی، رییس مجلس، دیدار کرده و بر آمادگی پارلمان بخش خصوصی کشور برای همراهی با مجلس و دولت

روسای اتاق‌های بازرگانی تهران و ایران به همراه سایر اعضای هیات رییسه اتاق ایران با علی لاریجانی، رییس مجلس، دیدار کرده و بر آمادگی پارلمان بخش خصوصی کشور برای همراهی با مجلس و دولت در راستای تحقق شعار سال 1397 تاکید کردند.

به گزارش پایگاه خبری اتاق ایران، در این دیدار غلامحسین شافعی، رییس اتاق ایران تاکید مقام معظم رهبری در مورد حمایت از کالای ایرانی را مورد توجه قرار داد و اظهار امیدواری کرد: اینکه موضوع تولید داخلی از سوی بالاترین مقام کشور مورد تاکید قرار گرفته، نکته‌یی بسیار مثبت است و باید از این ظرفیت بهترین استفاده را کرد. باید قبول کنیم که در سال‌های گذشته نتوانسته‌ایم به اهداف موردنظر نزدیک شویم. حال که نامی متعالی برای سال پیش‌رو داریم و حمایت از کالای ایرانی به عنوان هدف عالی کشور پیش روی مردم و مسوولان قرار دارد، باید فرصت را مغتنم بشماریم و اجازه ندهیم این سال با حسرت به پایان برسد. شافعی افزود: حمایت از کالای ایرانی به معنی حمایت از تولید ملی هم در بخش عرضه و هم در بخش تقاضا است. وقتی هم مسوولان و هم مردم خطاب قرار می‌گیرند به مفهوم آن است که باید در هر جایگاهی به دنبال این هدف متعالی بود. اگر در تولید داخلی گفتمان واحدی وجود داشته باشد و الزامات لازم برای حمایت از تولید داخل از جمله بهبود فضای کسب و کار فراهم شود، می‌توان این شعار را محقق کرد.

علی لاریجانی رییس مجلس شورای اسلامی نیز ضمن تاکید بر اهمیت و ضرورت تحقق عنوان سال تصریح کرد: نقش و جایگاه اتاق بازرگانی در تحقق ارتقای جایگاه تولید داخل و حمایت از کالای داخلی غیرقابل انکار بوده و فعالان اقتصادی باید در این رابطه از تمام ظرفیت خود استفاده کنند. او بیان کرد: بخش خصوصی می‌تواند پررنگ‌تر از گذشته در صحنه اقتصادی کشور ایفای نقش کند؛ بطور حتم هماهنگی و استفاده از نقطه نظرات بخش خصوصی در این زمینه می‌تواند به مجلس کمک کند. در این نشست مسعود خوانساری، رییس اتاق تهران و نایب‌رییس اتاق نیز حضور داشت و در مورد تقویت تولید داخل با بهبود فضای کسب‌وکار، کاهش دخالت‌های نهاد دولت و ایجاد رقابت سخن گفت. محمدرضا انصاری، حسین سلاح‌ورزی و حسین پیرموذن، دیگر نواب‌رییس اتاق ایران و علا میرمحمدصادقی، نایب‌رییس اتاق تهران نیز در این دیدار حضور داشتند.

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران