شماره امروز: ۵۴۷

| کدخبر: 102490 | |

رییس اتاق اصناف خرم آباد گفت: اکنون بخشی از صنوف استان لرستان با رکود مواجه هستند و نبود تقاضا برای خرید موجب بروز مشکلات زیادی برای فعالان بازار شده است. آرش راشدی در گفت‌وگو با پایگاه خبری اتاق اصناف ایران افزود: گردش مالی در بازار بسیار پایین و شرایط برای ادامه فعالیت برخی اصناف بسیار دشوار است. وی تصریح کرد:

رییس اتاق اصناف خرم آباد گفت: اکنون بخشی از صنوف استان لرستان با رکود مواجه هستند و نبود تقاضا برای خرید موجب بروز مشکلات زیادی برای فعالان بازار شده است. آرش راشدی در گفت‌وگو با پایگاه خبری اتاق اصناف ایران افزود: گردش مالی در بازار بسیار پایین و شرایط برای ادامه فعالیت برخی اصناف بسیار دشوار است. وی تصریح کرد: براساس برآوردهای انجام گرفته بخشی از واحدهای صنفی خرم‌آباد به دلیل مقرون به صرفه نبودن، در حال جمع‌ کردن کسب و کار خود هستند. انتظار می‌رود در صورتی که دولت به‌دنبال اجرای طرح‌های مختلف برای خروج از رکود است، شرایط را برای سهیم کردن بخش گسترده‌یی از فعالان اقتصادی فراهم کند. راشدی در ادامه با اشاره به لزوم حمایت از بنگاه‌های تولیدی خرد و متوسط اظهار کرد: تقویت بنگاه‌های اقتصادی خرد، کوچک و متوسط توسط دولت باید در اولویت قرار گیرد. این بنگاه‌ها موجب گردش مالی در بازار می‌شوند و شرایط را برای رونق کسب‌وکار فراهم می‌کنند.

راشدی با بیان اینکه رونق بخش‌های تولیدی می‌تواند کمک زیادی به خروج از رکود کند، اظهار کرد: جذب سرمایه‌گذاری‌های خارجی بهترین راهکار برای رونق در بخش تولید و اقتصاد است؛ چراکه در شرایط کنونی سرمایه‌گذاران داخلی شرایط مناسبی برای سرمایه‌گذاری ندارند. رییس اتاق اصناف خرم‌آباد افزود: باید شرایط را برای تحریک تقاضا مهیا کرد، کما اینکه در این مسیر وجود چند درصد تورم نیز می‌تواند چاره‌ساز باشد و می‌توان با حمایت از واحدهای کوچک و متوسط شرایط را برای بهبود وضعیت بازار مهیا کرد.

 

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران