شماره امروز: ۵۴۷

| کدخبر: 102486 | |

در جریان مذاکرات هیات تجاری و اقتصادی اعزامی اتاق البرز با شرکت‌های آلمانی، دو طرف با تشکیل دو دفتر مشترک اقتصادی در این اتاق موافقت کردند. رییس اتاق البرز در این مذاکرات، تاسیس دفاتر مشترک را گامی موثر در توسعه روابط تجاری، اقتصادی و علمی بین دو کشور عنوان کرد و گفت: نتایج مذاکرات هیات تجاری و اقتصادی البرز در آلمان گامی مثبت جهت گسترش مناسبات بازرگانی دو کشور است.

در جریان مذاکرات هیات تجاری و اقتصادی اعزامی اتاق البرز با شرکت‌های آلمانی، دو طرف با تشکیل دو دفتر مشترک اقتصادی در این اتاق موافقت کردند.  رییس اتاق البرز در این مذاکرات، تاسیس دفاتر مشترک را گامی موثر در توسعه روابط تجاری، اقتصادی و علمی بین دو کشور عنوان کرد و گفت: نتایج مذاکرات هیات تجاری و اقتصادی البرز در آلمان گامی مثبت جهت گسترش مناسبات بازرگانی دو کشور است.

به گزارش پایگاه خبری اتاق ایران؛ رحیم بنامولایی افزود: آغاز به کار این دفاتر مشترک علاوه بر توسعه فعالیت‌های اقتصادی و تجاری، بستر را برای بهره‌گیری از ایده‌های نو دانشجویان ایرانی مقیم آلمان در زمینه تولید محصولات جدید و ایجاد تحرک در بخش تولید و صادرات فراهم خواهد کرد. وی اظهار کرد: با برنامه‌ریزی مناسب حتی می‌توانیم از این دانشجویان به عنوان ویزیتور برای معرفی و عرضه محصولات ایران در آلمان برخوردار شویم، ضمن آنکه فضای مناسب برای کارآفرینی آنان بعد از فارغ‌التحصیلی فراهم خواهد شد. وی گفت: در میزهای تجاری فعالان اقتصادی البرز با شرکت‌های آلمانی در زمینه‌های هتل‌سازی، سرمایه‌گذاری مشترک در تولید انواع محصولات غذایی و دارویی صادرات محور و همکاری در ساخت و صادرات انواع قطعات خودرو مطرح و مورد بحث و بررسی همه‌جانبه قرار گرفت. بنامولایی اظهار کرد: در این مذاکرات همچنین برای همکاری مشترک در تولید لوازم‌خانگی با شرکت‌های آلمانی اعلام آمادگی کردیم و قرار شد دوطرف این مهم را مورد بررسی کارشناسی قرار دهند.

رییس اتاق البرز افزود: در جلسات هیات اقتصادی استان با فعالان اقتصادی آلمان، توانمندی کارخانه‌های نساجی ایران نیز مطرح شد و پیشنهاد کردیم همانند گذشته بستر برای صادرات برخی منسوجات تولیدی ایران ازجمله حوله و ملحفه به آلمان فراهم شود.   بنامولایی از نظم و برنامه‌ریزی‌های اقتصادی و تجاری آلمان به عنوان یک نمونه کم‌نظیر و الگوی مناسب در مسیر تولید، عرضه و صادرات نام برد و گفت: درصورتی‌که ما از تجربیات اقتصادی آلمان بهره بگیریم و سیاست‌های اقتصادی آلمان را الگو قرار دهیم از مشکلات فراوان در مسیر کسب‌وکار به‌ویژه معضل وجود مراکز متعدد تصمیم‌گیری در کشورمان رهایی خواهیم یافت.  وی از شهر ماینتس پایتخت ایالت راینلاند- فالتس آلمان به عنوان قلب اقتصاد اروپا و آلمان نام برد و گفت: در این ایالت ٧٩ اتاق بازرگانی فعال است و تنها در شهر ماینتس پایتخت این ایالت ٤٦ هزار نفر عضو اتاق بازرگانی هستند.

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران