شماره امروز: ۵۴۷

| کدخبر: 107746 | |

معاون بازرگانی داخلی شرکت پشتیبانی امور دام از آغاز عرضه ذرت دانه‌یی استان کرمانشاه در قالب گواهی سپرده کالایی در بورس کالا خبر داد و گفت: کشاورزان از این طرح بسیار استقبال کرده‌اند.

 معاون بازرگانی داخلی شرکت پشتیبانی امور دام از آغاز عرضه ذرت دانه‌یی استان کرمانشاه در قالب گواهی سپرده کالایی در بورس کالا خبر داد و گفت: کشاورزان از این طرح بسیار استقبال کرده‌اند. عباس والوزی در گفت‌وگو با مهر اظهار داشت: با مشارکت شرکت پشتیبانی امور دام با بورس کالای ایران و در راستای اجرای مصوبه هیات دولت مبنی بر معامله ذرت تولیدی کل کشور در بورس کالای ایران در قالب سیاست قیمت تضمینی، عرضه ذرت دانه‌یی استان کرمانشاه در قالب گواهی سپرده کالایی در بورس کالای ایران آغاز شد. وی افزود: به این ترتیب در راستای اجرای این سیاست، جمع‌آوری ذرت کشاورزان استان کرمانشاه آغاز شد به‌طوری که کشاورزان این استان، ذرت تولیدی خود را به انبارهای مورد تایید بورس کالا تحویل داده تا بعد از فروش محصول روی تابلوی بورس، پول حاصل از فروش محصول را ظرف ۳ روز کاری دریافت کنند؛ این در حالی است که مابه‌التفاوت قیمت کشف شده در بورس کالا با قیمت خرید تضمینی بعد از تخصیص اعتبار از سوی شرکت پشتیبانی امور دام به کشاورز پرداخت می‌شود.

این مقام مسوول از رضایت کامل و استقبال کشاورزان از اجرای سیاست قیمت تضمینی ذرت خبر داد و گفت: اجرای سیاست قیمت تضمینی در دوسال گذشته رضایت کامل کشاورزان را به دنبال داشته است زیرا هم باعث جلب رضایت کشاورزان از نظر سرعت عمل در پرداخت وجه شان شده و هم مشارکت بخش خصوصی و نیز کاهش هزینه‌های دولت را به دنبال داشته است.

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران