شماره امروز: ۵۴۷

| کدخبر: 103207 | |

عضو هیات رییسه کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس گفت: عرضه مرغ در بورس کالا زمانی به نفغ مصرف‌کننده و تولید‌کننده است که مرغ به همراه تمام زنجیره تولید اعم از نهاده‌های دامی وارد بورس کالا شود.

عضو هیات رییسه کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس گفت: عرضه مرغ در بورس کالا زمانی به نفغ مصرف‌کننده و تولید‌کننده است که مرغ به همراه تمام زنجیره تولید اعم از نهاده‌های دامی وارد بورس کالا شود. به گزارش «تعادل» به نقل از خانه ملت، نظر افضلی با بیان اینکه خروج مرغداری‌های مادر از چرخه تولید یکی از عوامل گرانی جوجه یک روزه در مرغداری‌های کشور است، گفت: گرانی نرخ جوجه یک روزه بطور مستقیم هزینه مرغداری‌های کشور را افزایش می‌دهد و در این شرایط نمی‌توان انتظار داشت نرخ مرغ برای تولیدکننده ارزان تمام شود.

نماینده مردم نهبندان و سربیشه در مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: پادزهر آرامش منطقی بازار مرغ، ایجاد چرخه صادرات پایدار است، زیرا برای جلوگیری از ورشکستگی، مرغداران باید ظرفیت تولید مرغ را برای صادرات مستمر به بازار جهانی توسعه دهند.

 افضلی افزود: یکی دیگر از معضلات صنعت مرغداری فاصله نرخ مرغ داخلی با نرخ صادراتی است و این امر موجب می‌شود نتوان مرغ را با شرایط استاندارد به بازار جهانی ارسال کرد. وی ادامه داد: سایز صادراتی مرغ زنده باید در حدود یک کیلو و ۸۰۰ گرم باشد و در انتها لاشه وزن مرغ از بین یک کیلو و ۲۰۰ تا یک کیلو و ۳۰۰ گرم برسد، تا بتوان طبق استانداردهای بین‌المللی فرآورده‌های مرغی را روانه بازار جهانی کرد. این نماینده مجلس تاکید کرد: عرضه مرغ در بورس کالا زمانی به نفع مصرف‌کننده و تولیدکننده است که مرغ به همراه تمام زنجیره تولید از اعم نهادهای دامی وارد بورس کالا شود.

 

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران