شماره امروز: ۵۴۷

| کدخبر: 102255 | |

اگرچه سال ۲۰۱۷ تا به امروز برای طلا و نقره چندان رضایت‌بخش نبوده اما این در شرایطی است که برخی فلزات همچون نیکل را می‌توان از فلزات خوش‌شانس این سال برشمرد. به گزارش«تعادل» به نقل از بورس کالای ایران در میان فلزات اساسی، فلز «روی» رشد قیمت محسوسی را تجربه کرده است

اگرچه سال ۲۰۱۷ تا به امروز برای طلا و نقره چندان رضایت‌بخش نبوده اما این در شرایطی است که برخی فلزات همچون نیکل را می‌توان از فلزات خوش‌شانس این سال برشمرد. به گزارش«تعادل» به نقل از بورس کالای ایران در میان فلزات اساسی، فلز «روی» رشد قیمت محسوسی را تجربه کرده است در شرایطی که آلومینیوم در شرایط سختی قرار دارد که کارشناسان افزایش سود بانک‌ها و کاهش تقاضا برای سرمایه‌گذاری را از دلایل این شرایط دشوار دانسته‌اند. از سویی آمارها نشان می‌دهد که فلز «روی» از لحاظ موجودی در بازار جهانی در کمترین میزان خود نسبت به ۸ سال گذشته رسیده است. در بازار انرژی نیز با وجود تهدیدات زیاد برای نفت، قیمت آن ۵ درصد افزایش داشت.

طلا و نقره چه در بازار جهانی چه در بازارهای داخلی روند نزولی داشتند. طلا نخستین نزول خود در ماه ژوئن را تجربه کرد که این نزول حدود یک درصد بود. افزایش سود بانک‌ها، کاهش تقاضا برای سرمایه‌گذاری، خوش‌بین بودن برای بهتر شدن اقتصاد امریکا و شرایط مالی بهتر برای بانک‌ها از عوامل دردسرساز برای طلا بود. موجودی فلز «روی» در بازار جهانی لندن در کمترین میزان خود در ۸ سال گذشته است درحالی که کاهش پیوسته موجودی فلز مس به نفع فلزات پایه شده و پیش‌بینی می‌شود این روند تا هفته آینده ادامه یابد. همراه با افزایش تقاضای داخلی، قیمت فلز نیکل 0.07درصد افزایش یافت و آینده‌یی امیدبخش را برای این فلز در ماه جولای رقم زد. فلز آلومینیوم که به نظر می‌رسید بهترین رشد قیمت را بین سایر فلزات در سال ۲۰۱۷ داشته است در ماه ژوئن تنها فلز پایه‌یی است که روند نزولی داشت. قیمت این فلز در بازار فلزات لندن 2.5درصد کاهش یافت. میانگین کاهش قیمت این فلز در ماه ژوئن 1893.5دلار به ازای هر تن بود که نسبت به ماه فوریه کاهش چشمگیری داشته است. از سوی دیگر در بازار انرژی قیمت نفت با کمک رشد دادوستدها ۵ درصد افزایش یافت.

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران