شماره امروز: ۵۴۷

| | |

معاون قضایی دیوان عدالت اداری اعلام کرد: هیات عمومی دیوان عدالت اداری ۲۰ اردیبهشت به ریاست معاون قضایی دیوان عدالت اداری در امور هیات عمومی با حضور معاونین دیوان عدالت اداری و روسا و مستشاران و دادرسان شعب دیوان تشکیل شد

سازمان بورس اجازه بستن  کد بورسی سهامداران را ندارد

معاون قضایی دیوان عدالت اداری اعلام کرد: هیات عمومی دیوان عدالت اداری ۲۰ اردیبهشت به ریاست معاون قضایی دیوان عدالت اداری در امور هیات عمومی با حضور معاونین دیوان عدالت اداری و روسا و مستشاران و دادرسان شعب دیوان تشکیل شد و پس از بحث و بررسی با اکثریت آرا به شرح زیر به صدور رای مبادرت کرد. بر اساس ماده ۳۵ قانون بازار اوراق بهادار مصوب سال ۸۴، هیات‌مدیره بورس به تخلفات انضباطی کارگزاران، کارگزار/ معامله گران، بازارگردانان، ناشران و سایر اعضا از هر یک از مقررات این قانون و آیین نامه‌های ذیربط طبق آیین نامه انضباطی رسیدگی می‌کند. با وجود حکم مقرر در این ماده بر مبنای شق «چ » بند ۶ ماده یک دستورالعمل رسیدگی به تخلفات در بازار سرمایه مصوب سهم هر سال ۹۸ هیات‌مدیره سازمان بورس با اصلاحات بعدی در اول مرداد و ۲۱ مهر سال ۹۹، مقرر شده سهامداران نیز یکی از مصادیق ماده ۳۵ قانون بازار اوراق بهادار هستند و توسط هیات‌مدیره بورس به تخلفات انضباطی آنها رسیدگی می‌شود که ابلاغ حکم فوق در غیر مواردی که کارگزار /معامله‌گر بر اساس بند ۱۴ ماده یک قانون بازار اوراق بهادار، اوراق بهادار را به نام و حساب خود معامله می‌کند، خارج از حدود اختیار و مغایر با ماده ۳۵ قانون بازار اوراق بهادار مصوب سال ۸۴ است و مستند به بند یک ماده ۱۲ و ماده ۸۸ قانون تشکیلات و آیین دادرسی دیوان عدالت اداری مصوب سال ۹۲ ابطال می‌شود.

سهم سرخابی‌ها از منابع بورسی

ورزش سه| حسین قربان‌زاده، رییس سازمان خصوصی‌سازی پس از تعلق منابع ۷۱۰ میلیاردی پذیره نویسی بورس به سرخابی‌ها به سوالات در این زمینه پاسخ داد. کمیته‌ای قرار بود بر این دو باشگاه نظارت کند کمیته متشکل از چه کسانی و چه نهادی است؟ چه اتفاقی می‌افتد؟ کمیته مصارف به دستور وزیر محترم اقتصاد تشکیل شد. با توجه به اینکه مجمع و بخش مالکانه این دو باشگاه در اختیار وزیر اقتصاد بود و هنوز ۹۰ درصد سهام این دو باشگاه متعلق به دولت است، همچنان باید وزارت اقتصاد تصمیم بگیرد. این کمیته مصارف مسوولیتش با بنده است. مدیرعامل هر باشگاه، مشاور و معاون اقتصادی‌اش و یک نماینده‌ از وزارت ورزش عضو آن هستند تا در خصوص مصارف منابع حاصل از افزایش سرمایه دو باشگاه تصمیم‌گیری شود. تقریبا دو جلسه برای این دو باشگاه داشتیم و روز چهارشنبه جلسه بعدی خواهد بود. آیا از محل این درآمد باشگاه‌ها اجازه دارند بدهی‌های خودشان را پاس و تسویه کنند؟ یا مجوز آن را ندارند؟ درصدی از این منابع برای تسویه بدهی‌هایی است که دو باشگاه کاملا با جزییات گزارش دادند که کدام یک از این بدهی‌ها معوق است و کدام یک از آنها اگر در آینده پرداخت نشود باعث افزایش بدهی و تعهد دو باشگاه خواهد شد؛ براساس آن گزارش کامل، جزییات مواردی مانند بدهی‌های مربوط به بازیکن، اشخاص متعدی به صورت شخصی، بدهی‌های مالیاتی و تامین اجتماعی دو باشگاه در جلسات قبلی ارایه شد و بر همین اساس درصدی از منابع به این موضوع اختصاص پیدا می‌کند. درصدی از این منابع به بازارگردانی سهام آنها در فرابورس اختصاص پیدا می‌کند و بخش اعظم این منابع به سرمایه‌گذاری اختصاص پیدا خواهد کرد.

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران