شماره امروز: ۵۴۷

| | |

چهارشنبه ۳۱ فروردین ماه شاخص کل بورس با افت بیش از هشت هزار واحدی به محدوده یک میلیون و ۵۱۲ هزار واحد رسید. شاخص هم‌وزن نیز در حدود 0.22 درصد افزایش داشت.

چهارشنبه ۳۱ فروردین ماه شاخص کل بورس با افت بیش از هشت هزار واحدی به محدوده یک میلیون و ۵۱۲ هزار واحد رسید. شاخص هم‌وزن نیز در حدود 0.22 درصد افزایش داشت. بورس روز چهارشنبه کاهش ۸۱۸ واحدی را تجربه کرد و در نهایت به سطح یک میلیون و ۵۱۲ هزار واحد رسید. همچنین شرکت فولاد مبارکه اصفهان با نماد فولاد با محدودیت نوسان قیمت امروز بازگشایی شد.

ارزش کل معاملات خرد پنج هزار و ۱۶۰میلیارد تومان بود، اشخاص حقوقی ۱۷درصد یعنی ۸۶۰میلیارد تومان سهام خریدند و مازاد خریدشان دو درصد از کل معاملات شد. بیشترین تزریق پول حقوقی به بورس و فرابورس در سه گروه «فلزات اساسی»، «محصولات شیمیایی» و «فرآورده‌های نفتی» رقم خورد در حالی که برآیند معاملات گروه‌های «خودرو و ساخت قطعات» و «سرمایه‌گذاری‌ها» به نفع حقیقی‌ها تمام شد. سه نماد «فملی»، «فولاد» و «شتران» لقب بیشترین افزایش سهام حقوقی را به خود اختصاص دادند، توجه حقیقی‌ها نیز بیشتر به «وتوصا»، «خساپا» و «وپارس» معطوف بود.

بر اساس داده‌های شرکت بورس و اوراق بهادار، دیروز شاخص کل هم‌وزن 0.22 درصد رشد داشت و به محدوده ۴۰۱ هزار و ۴۳۶ واحدی رسید. معامله‌گران در این روز ۶۱۶ هزار و ۲۸۲ معامله به ارزش ۵۷ هزار و ۹۸ میلیارد تومان انجام دادند. در آخرین روز کاری هفته نمادهای فولاد، وپارس، وبانک، فارس، خودور، تاپیکو، خگستر و ونوین بیشترین تاثیر مثبت را بر شاخص کل بورس داشتند. همچنین نمادهای پارسان، شبندر، نوری، شستا و شتران بیشترین تاثیر منفی را بر شاخص کل گذاشتند.

    شاخص فرابورس افت کرد

در روز چهارشنبه شاخص فرابورس با کاهش ۲ واحدی به محدوده ۲۰ هزار و ۷۶۳ واحد رسید. تعداد معاملات انجام شده در فرابورس نیز ۲۶۲ هزار ۹۶۴ معامله بود. در این روز نمادهای شگویا، زاگرس، ومهان، شاوان، ارفع، غصینو و فرابورس بیشترین تاثیر منفی و نمادهای صبا، اتکای، مادیرا و پخش نیز بیشترین تاثیر مثبت را بر شاخص فرابورس گذاشتند.

نمادهای کرمان، تلیسه، تجلی، قچار، فرابورس، وکبهمن و ثتران نیز لقب نمادهای پرتراکنش فرابورس را گرفتند. آخرین قیمت ۱۱۹ نماد حداقل سه درصد نسبت به قیمت روز قبل آنها افزایش یافته و ۸۴ نماد با کاهش بیش از سه درصدی قیمت همراه بوده‌اند. ارزش کل معاملات خرد بورس و فرابورس نیز در مجموع به حدود شش هزار و ۳۲۰ میلیارد تومان رسید.

افزایش سهام حقیقی‌ها در ۴۳ نماد و افزایش سهام حقوقی‌ها در ۸۳ نماد به بیش از یک میلیارد تومان رسید که جمع تغییر مالکیت دسته اول ۲۲۰ میلیارد تومان و تغییر مالکیت دسته دوم ۳۳۰ میلیارد تومان بود.

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران