شماره امروز: ۵۴۷

| | |

در معاملات سومین روزکاری هفته یعنی دوشنبه بیش از هفت میلیارد و ۷۲ میلیون سهم، حق‌تقدم و اوراق بهادار به ارزش ۴۶ هزار و ۳۶۶ میلیارد ریال داد و ستد شد

در معاملات سومین روزکاری هفته یعنی دوشنبه بیش از هفت میلیارد و ۷۲ میلیون سهم، حق‌تقدم و اوراق بهادار به ارزش ۴۶ هزار و ۳۶۶ میلیارد ریال داد و ستد شد. همچنین شاخص کل (هم‌وزن) با ۲ هزار و ۹۶۶ واحد افزایش به ۳۳۰ هزار و ۷۲۶ واحد و شاخص قیمت (هم‌وزن) با یک ‌هزار و ۸۶۲ واحد رشد به ۲۰۷ هزار و ۵۷۴ واحد رسید. شاخص بازار اول، ۱۰ هزار و ۶۹ واحد و شاخص بازار دوم، ۱۱ هزار و ۷۴۵ واحد افزایش داشتند.

ارزش کل معاملات خرد سه هزار و ۲۹۰میلیارد تومان بود، اشخاص حقوقی ۲۳درصد یعنی ۷۷۰میلیارد تومان سهام خریدند و مازاد خریدشان هفت درصد از کل معاملات شد. بیشترین تزریق پول حقوقی به بورس و فرابورس در سه گروه «فرآورده‌های نفتی»، «فلزات اساسی» و «محصولات شیمیایی» رقم خورد در حالی که برآیند معاملات گروه‌های «خودرو و ساخت قطعات» و «خدمات فنی و مهندسی» به نفع حقیقی‌ها تمام شد. سه نماد «فملی»، «شبندر» و «شپنا» لقب بیشترین افزایش سهام حقوقی را به خود اختصاص دادند، توجه حقیقی‌ها نیز بیشتر به «وبملت»، «خساپا» و «وتجارت» معطوف بود.

علاوه بر این در بین همه نمادها، بانک ملت (وبملت) با ۷۰۹ واحد، فولاد مبارکه اصفهان (فولاد) با ۵۸۵ واحد، معدنی و صنعتی گل گهر (کگل) با ۵۷۴ واحد، پالایش نفت تهران (شتران) با ۵۳۵ واحد، ایرا خودرو (خودرو) با ۴۷۵ واحد، مخابرات ایران (اخابر) با ۴۰۴ واحد و معدنی و صنعتی چادرملو (کچاد) با ۳۶۰ واحد تاثیر مثبت بر شاخص بورس داشتند.در مقابل، پتروشیمی پردیس (شپدیس) با ۷۹ واحد، گسترش نفت و گاز پارسیان (پارسان) با ۷۰ واحد، صنعت غذایی کورش (غکورش) با ۶۵ واحد و داروسازی اکسیر (دلر) با ۳۹ واحد تاثیر منفی بر شاخص بورس همراه شدند. برپایه این گزارش، در این روز نماد پالایش نفت تهران (شتران)، پالایش نفت بندرعباس (شبندر)، پالایش نفت اصفهان (شپنا)، ایران خودرو (خودرو)، ملی صنایع مس ایران (فملی)، فولاد مبارکه اصفهان (فولاد) وسایپا (خساپا) در نمادهای پُرتراکنش قرار داشتند. گروه فرآورده نفتی هم در معاملات امروز صدرنشین برترین گروه‌های صنعت شد و در این گروه ۹۲۱ میلیون و پنج هزار برگه سهم به ارزش پنج هزار و ۱۲ میلیارد ریال داد و ستد شد.

    فرابورس افزایشی شد

طی روز دوشنبه شاخص فرابورس بیش از ۸۷ واحد افزایش داشت و بر روی کانال ۱۷ هزار و ۶۱۸ واحد ثابت ماند.نمادهای پتروشیمی زاگرس (زاگرس)، پتروشیمی تندگویان (شگویا)، فولاد هرمزگان جنوب (هرمز)، بیمه پاسارگاد (بپاس)، فرابورس ایران (فرابورس)، بیمه سامان (بساما) و پالایش نفت لاوان (شاوان) تاثیر مثبت بر شاخص فرابورس همراه بودند. همچنین بیمه کوثر (کوثر)، پلیمر آریا ساسول (آریا)، کلر پارس (کلر)، بیمه تجارت نو (بنو)، صنعتی بهپاک (بهپاک) و تجارت الکترونیک پارسیان کیش (تاپکیش) تاثیر منفی بر شاخص فرابورس داشتند. 

    رشد بیش از یک درصدی سهام عدالت

در پایان معاملات روز دوشنبه بازار سهام، ارزش سهام عدالت در مقایسه با روز گذشته، ۱.۱درصد افزایش یافت و ارزش سبد ۵۳۲هزار تومانی، یک میلیون تومانی و ۴۹۲هزار تومانی سهام عدالت به ترتیب به ۱۱ میلیون و ۹۷۰هزار تومان، ۲۲ میلیون و ۵۵۰هزار تومان و ۱۱ میلیون و ۹۸هزار تومان رسید. با احتساب این موضوع، ارزش ۶۰درصد قابل فروش سبد ۵۳۲هزار تومانی سهام عدالت به ۷ میلیون و ۱۸۲هزار تومان رسیده است.

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران