شماره امروز: ۵۴۷

| | |

شاخص کل بازار بورس در آخرین روز کاری هفته یعنی چهارشنبه، هشتم دی‌ماه با ۲ هزار و ۵۵۳ واحد کاهش،

شاخص کل بازار بورس در آخرین روز کاری هفته یعنی چهارشنبه، هشتم دی‌ماه با ۲ هزار و ۵۵۳ واحد کاهش، در جایگاه یک ‌میلیون و ۳۹۷ هزار واحدی قرار گرفت. در معاملات این روز بیش از ۶ میلیارد و ۵۶۳ میلیون سهم، حق‌تقدم و اوراق بهادار به ارزش ۴۵ هزار و ۹۰ میلیارد ریال داد و ستد شد. همچنین شاخص کل (هم‌وزن) با ۷۳۹ واحد افزایش به ۳۶۸ هزار و ۹۹ واحد و شاخص قیمت (هم‌وزن) با ۴۶۵ واحد رشد به ۲۳۱ هزار و ۴۹۵ واحد رسید. شاخص بازار اول، یک‌هزار و ۸۸۷ واحد و شاخص بازار دوم، پنج ‌هزار و ۸۷ واحد کاهش داشتند. علاوه بر این، در بین همه نمادها، بانک ملت (وبملت) با ۶۴۵ واحد، گروه مدیریت سرمایه‌گذاری امید (وامید) با ۴۸۳ واحد، کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران (حکشتی) با ۳۰۶ واحد، بانک صادرات ایران (وبصادر) با ۲۵۳ واحد، معدنی و صنعتی چادرملو (کچاد) با ۲۳۵ واحد، بانک تجارت (وتجارت) با ۲۰۱ واحد، خدمات انفورماتیک (رانفور) با ۱۲۲ واحد، پارس‌خودرو (خپارس) با ۱۲۱ واحد، تولیدی فولاد سپید فراب کویر (کویر) با ۱۱۷ واحد، بانک اقتصاد نوین (ونوین) با ۱۱۱ واحد و گروه مپنا (رمپنا) با ۱۰۹ واحد تاثیر مثبت بر شاخص بورس داشتند. در مقابل فولاد مبارکه اصفهان (فولاد) با یک‌هزار و ۲۳ واحد، صنایع پتروشیمی خلیج فارس (فارس) با ۹۳۰ واحد، ملی صنایع مس ایران (فملی) با ۴۹۹ واحد، شرکت سرمایه‌گذاری غدیر (وغدیر) با ۴۶۷ واحد، پالایش نفت بندرعباس (شنبدر) با ۴۰۲ واحد و پالایش نفت اصفهان (شپنا) با ۳۸۲ واحد با تاثیر منفی بر شاخص بورس همراه شدند.

 برپایه این گزارش، در این روز نماد شرکت سرمایه‌گذاری تامین اجتماعی (شستا)، ایران‌خودرو (خودرو)، پارس‌خودرو (خپارس)، ملی صنایع مس ایران (فملی)، بانک ملت (وبملت)، گروه دارویی برکت (برکت) و سایپا (خساپا) در نمادهای پُرتراکنش قرار داشتند گروه خودرو هم در معاملات امروز صدرنشین برترین گروه‌های صنعت شد و در این گروه یک‌ میلیارد و ۸۱۰ میلیون برگه سهم به ارزش چهار هزار و ۲۷۷ میلیارد ریال داد و ستد شد.

   فرابورس افزایشی شد

در آخرین روز کاری هفته شاخص فرابورس بیش از ۶ واحد افزایش داشت و بر روی کانال ۱۸ هزار و ۸۳۶ واحد ثابت ماند. همچنین در این بازار یک میلیارد و ۹۴۰ میلیون برگه سهم به ارزش ۲۴ هزار و ۳۱۶ میلیارد ریال داد و ستد شد. طی روز چهارشنبه نمادهای بیمه پاسارگاد (بپاس)، فرابورس ایران (فرابورس)، صنعتی مینو (غصینو)، صنایع مادیران (مادیرا)، توسعه خدمات دریایی و بندری سینا (حسینا)، تجارت الکترونیک پارسیان کیش (تاپکیش) و فرآورده‌های غذایی و قند چهارمحال (قچار) با تاثیر مثبت بر شاخص فرابورس همراه بودند. همچنین شرکت سرمایه‌گذاری صبا تامین (صبا)، صنایع پتروشیمی تخت جمشید (شجم)، پتروشیمی تندگویان (شگویا)، زغال سنگ پرورده طبس (کزغال)، پتروشیمی زاگرس (زاگرس)، ریل پرداز نوآفرین (حآفرین) و پالایش نفت لاوان (شاوان) تاثیر منفی بر شاخص فرابورس داشتند.

   کاهش دوباره ارزش سهام عدالت

در پایان معاملات روز چهارشنبه بازار سهام، ارزش سهام عدالت در مقایسه با روز گذشته، ۰.۴درصد کاهش یافت و ارزش سبد ۵۳۲هزار تومانی، یک میلیون تومانی و ۴۹۲هزار تومانی سهام عدالت به ترتیب به ۱۲ میلیون و ۷۱۵هزار تومان، ۲۳ میلیون و ۹۵۳هزار تومان و ۱۱ میلیون و ۷۹۲هزار تومان رسید. با احتساب این موضوع، ارزش ۶۰درصد قابل فروش سبد۵۳۲هزار تومانی سهام عدالت به ۷ میلیون و ۶۲۹هزار تومان رسیده است.

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران