شماره امروز: ۵۴۷

| | |

شاخص کل بازار بورس در دومین روزکاری هفته یکشنبه، ۱۶ آبان‌ماه با ۹ هزار و ۶۸۹ واحد کاهش در جایگاه یک ‌میلیون و ۴۳۰ هزار واحدی قرار گرفت.

شاخص کل بازار بورس در دومین روزکاری هفته یکشنبه، ۱۶ آبان‌ماه با ۹ هزار و ۶۸۹ واحد کاهش در جایگاه یک ‌میلیون و ۴۳۰ هزار واحدی قرار گرفت. در معاملات این روز بیش از ۱۳ میلیارد و ۴۲۳ میلیون سهم، حق تقدم و اوراق بهادار به ارزش ۸۲ هزار و ۱۵۰ میلیارد ریال داد و ستد شد. همچنین شاخص کل (هم‌وزن) با یک هزار و ۵۵۸ واحد کاهش به ۳۸۴ هزار و ۶۹۶ واحد و شاخص قیمت (هم‌وزن) با ۹۸۲ واحد افت به ۲۴۲ هزار و ۴۰۳ واحد رسید. شاخص بازار اول پنج هزار و ۸۳۹ واحد و شاخص بازار دوم ۲۳ هزار و ۴۹۰ واحد کاهش داشتند. بیشترین تزریق پول حقوقی به بورس و فرابورس در سه گروه «فلزات اساسی»، «محصولات شیمیایی» و «فرآورده‌های نفتی» رقم خورد در حالی که برآیند معاملات گروه‌های «خودرو و ساخت قطعات» و «خدمات فنی و مهندسی» به نفع حقیقی‌ها تمام شد. سه نماد «فولاد»، «فملی» و «شپنا» لقب بیشترین افزایش سهام حقوقی را به خود اختصاص دادند، توجه حقیقی‌ها نیز بیشتر به «خساپا»، «خودرو» و «رمپنا» معطوف بود.علاوه بر این در بین همه نمادها، شرکت گروه مپنا با نماد «رمپنا» با ۵۹۸ واحد، ایران خودرو با نماد «خودرو» با ۵۶۴ واحد، پتروشیمی نوری با نماد «نوری» با ۵۵۹ واحد، مخابرات ایران با نماد «اخابر» با ۴۴۹ واحد، سایپا با نماد «خساپا» با ۲۷۲ واحد، بانک تجارت با نماد «وتجارت» با ۲۶۹ واحد، سایر اشخاص بورس انرژی با نماد «انرژی» با ۱۷۹ واحد، گروه بهمن با نماد «خبهمن» با ۱۷۶ واحد، گروه پتروشیمی سرمایه‌گذاری ایرانیان با نماد «پترول» با ۱۵۵ واحد و بانک پارسیان با نماد «وپارس» با ۱۲۶ واحد تاثیر مثبت بر شاخص بورس داشتند.در مقابل فولاد مبارکه اصفهان با نماد «فولاد» با ۲ ‌هزار و ۱۳۱ واحد، شرکت سرمایه‌گذاری تامین اجتماعی با نماد «شستا» با یک ‌هزار و ۳۵۷ واحد، صنایع پتروشیمی خلیج‌فارس با نماد «فارس» با یک هزار و ۳۱۲ واحد، ملی صنایع مس ایران با نماد «فملی» با یک‌هزار و ۲۴۷ واحد، صنعتی و معدنی چادرملو با نماد «کچاد» با ۶۳۴ واحد، پتروشیمی پارس با نماد «پارس» با ۶۳۱ واحد، شرکت سرمایه‌گذاری غدیر با نماد «وغدیر» با ۴۹۳ واحد و گسترش نفت و گاز پارسیان با نماد «پارسان» با ۴۲۹ واحد با تاثیر منفی بر شاخص بورس همراه شدند.برپایه این گزارش، در دومین روزکاری هفته شرکت سرمایه‌گذاری تامین اجتماعی با نماد «شستا»، ایران خودرو با نماد «خودرو»، سایپا با نماد «خساپا»، بورس کالای ایران با نماد «کالا»، فولاد مبارکه اصفهان با نماد «فولاد»، گروه دارویی برکت با نماد «برکت» و پالایش نفت اصفهان با نماد «شپنا» در نمادهای پرتراکنش قرار داشتند. گروه خودرو هم در معاملات امروز صدرنشین برترین گروه‌های صنعت شد و در این گروه پنج ‌میلیارد و ۹۶۰ میلیون برگه سهم به ارزش ۱۳ ‌هزار و ۱۸۹ میلیارد ریال داد و ستد شد.

    فرابورسی کاهشی شد

در دومین روزکاری هفته شاخص فرابورس بیش از ۱۲۸ واحد کاهش داشت و بر روی کانال ۲۰ هزار و ۲۳۱ واحد ثابت ماند. همچنین در این بازار ۲ میلیارد و ۴۲۲ میلیون برگه سهم به ارزش ۳۰ هزار و ۴۸۷ میلیارد ریال داد و ستد شد.در این روز شرکت صنعتی مینو با نماد «غصینو»، گروه سرمایه‌گذاری میراث فرهنگی با نماد «سمگا»، تولید نیروی برق دماوند با نماد «دماوند»، تولیدات پتروشیمی قائد بصیر با نماد «شبصیر»، پخش البرز با نماد «پخش»، توسعه سامانه نرم افزاری نگین با نماد «توسن»، مجتمع صنایع لاستیک یزد با نماد «پیزد» و صنایع شیمیایی کیمیاگران امروز با نماد «شکام» با تاثیر مثبت بر شاخص فرابورس همراه بود.در مقابل شرکت‌های پتروشیمی زاگرس با نماد «زاگرس»، پلیمر آریا ساسول با نماد «آریا»، مجتمع جهان فولاد سیرجان با نماد «فجهان»، شرکت سرمایه‌گذاری صبا تامین با نماد «صبا»، سهامی ذوب آهن اصفهان با نماد «صبا»، فرابورس ایران با نماد «فرابورس» و پالایش نفت لاوان با نماد «شاوان» تاثیر منفی بر شاخص فرابورس داشتند.

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران