شماره امروز: ۵۴۷

| | |

محمدمهدی مومن زاده، کارشناس و تحلیلگر بازار سرمایه تحول در تفکر راهبردی را دلیل موفقیت یک بنگاه اقتصادی دانست و اظهار داشت:

محمدمهدی مومن زاده، کارشناس و تحلیلگر بازار سرمایه تحول در تفکر راهبردی را دلیل موفقیت یک بنگاه اقتصادی دانست و اظهار داشت: هیات‌مدیره با تفکر خلق ارزش برای ذینفعان پای به عرصه فعالیت گذاشته است. در راهبرد نوینی که در دنیای امروز مبنای فعالیت سازمان‌های پیشرو در نظر گرفته می‌شود، ملاک تصمیم‌گیری تفکر ارزشی است.

وی با اشاره به وضعیت مناسب شرکت فولاد خوزستان در بازار سرمایه گفت: در حال حاضر در اکثر نسبت‌های مالی، عملیاتی و عملکردی ما رتبه اول صنعت فلزات اساسی در بازار سرمایه را در اختیارداریم .

در شاخص‌هایی همچون بازدهی دارایی‌ها، بازدهی حقوق صاحبان سهام، کیفیت سود، کیفیت فروش، نسبت‌های نقدینگی مربوط به پرداخت سود، حاشیه‌های سودآوری و سایر نسبت‌هایی که بر اساس اطلاعات سایت کدال نیز در دسترس هستند، فولاد خوزستان رتبه اول صنعت فلزات اساسی را دارد. 

مومن‌‌زاده یکی از راهبردهای اصلی شرکت را کیفی‌سازی عملکرد مجموعه در بازار سرمایه بیان کرد. بر این اساس اقداماتی انجام‌شده تا از سهامداران حمایت شود.

وی گفت: در طول سال گذشته و سال جاری با انواع ابزارهایی که در اختیار بود ازجمله 

بازار گردانی و سهام خزانه حمایت خوبی از سهام شرکت صورت گرفت و در حال حاضر می‌توانیم بگوییم که نسبت بازدهی سهام در همین روزها و ماه‌های طی شده از سال ۱۴۰۰ نسبت به بسیاری از شرکت‌های هم‌گروه و شاخص کل بازار بازدهی بهتری داشته است و این‌یک 

موفقیت است.

مومن‌زاده با اشاره به حاکمیت تفکر ارزشی در شرکت فولاد خوزستان اظهار کرد: وقتی یک بنگاه می‌تواند موفق باشد و پیش برود که تحولی در تفکر حاکم بر بنگاه هم به وجود بیاید.

 به همین دلیل از روز نخست کاری این هیات‌مدیره گفتیم که تفکر خلق ارزش برای ذی‌نفعان را به‌جای سایر مدل‌های مدیریتی برقرار می‌کنیم.

عضو هیات‌مدیره شرکت فولاد خوزستان در پایان گفت: از ابتدای فعالیت هیات‌مدیره کمیته‌های مختلف زیرمجموعه آن ازجمله کمیته حسابرسی و کمیته راهبردی فعال شدند تا بتوانیم برای ارتقای شرکت و توسعه و پیشرفت آن با تکیه‌بر مدل تفکر ارزشی گام‌برداریم.

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران