شماره امروز: ۵۴۷

| | |

صندوق‌های معامله‌پذیر سهامی و مختلط طی هفته‌ای که گذشت به‌طور متوسط ۱/۱ درصد رشد قیمت را تجربه کردند و خالص ارزش دارایی‌های آنها نیز۱/۱ درصد افزایش یافت، این در حالی بود

صندوق‌های معامله‌پذیر سهامی و مختلط طی هفته‌ای که گذشت به‌طور متوسط ۱/۱ درصد رشد قیمت را تجربه کردند و خالص ارزش دارایی‌های آنها نیز۱/۱ درصد افزایش یافت، این در حالی بود که شاخص کل بورس توانست تنها رشد ۱/۰ درصدی را به ثبت رساند.بیشترین بازدهی هفتگی مربوط به صندوق واسطه‌گری مالی یکم با نماد «دارا یکم» با ثبت هشت درصد رشد قیمت بود. همچنین بهترین عملکرد هفتگی مربوط به «دارا یکم» بود به‌طوری که NAV آن ۸/۴ درصد ارتقا یافت. بیشترین سقوط قیمت صندوق‌های قابل معامله در این هفته به صندوق امین تدبیرگران فردا اختصاص داشت؛ صندوق «الماس» با افت ۰.۳درصدی قیمت مواجه شد و با کاهش ۲/۰ درصدی ارزش ذاتی‌اش، به حباب منفی۸/۱ درصد رسید.بدون درنظر گرفتن «دارا یکم»، صندوق مدیریت ثروت بازنشستگی با نماد مدیر را می‌توان ارزان‌ترین صندوق در شروع جاری بعد نام برد زیرا قیمت آن روی تابلو ۸/۱۳ درصد زیرNAV ابطال قرار دارد. صندوق پالایشی یکم با نماد پالایش نیز به عنوان گران‌ترین صندوق با انحراف ۱/۱۳ درصدی قیمت به استقبال هفته بعد رفت.

    صندوق‌های مبتنی بر سکه طلا

در طول هفته گذشته صندوق‌های کالایی مبتنی بر سکه طلا به‌طور میانگین زیان۸/۰ درصدی برای سرمایه‌گذاران خود به همراه داشتند، به موازات آن گواهی سپرده یک روزه سکه طلای بانک رفاه ۶/۱ درصد افت قیمت داشت و ۷/۱ درصد پایین‌تر از قیمت سکه بازار آزاد به معاملات این هفته خود پایان داد.صندوقETF پشتوانه طلای لوتوس با نماد طلا بیشترین زیان معادل با ۱/۱ درصد گروه صندوق‌های مبتنی بر طلا را به دست آورد، صندوق پشتوانه طلای زرافشان با نماد زر نیز که حباب ۲/۶ درصدی داشت همچنان بیشترین انحراف قیمت۵ درصد را در بین صندوق‌های قابل معامله در اختیار دارد. صندوق‌هایETF «سهامی» رشد ۱/۱درصدی و در طرف دیگر صندوق‌های مبتنی بر طلا زیان۸/۰ درصدی را به‌طور متوسط برای سهامداران خود ثبت کردند و البته خروج نقدینگی از صندوق‌های سرمایه‌گذاری شتاب گرفت.


 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران