شماره امروز: ۵۴۷

| | |

برپایه معاملات روز یکشنبه بیش از یک میلیارد و ۱۱۶ میلیون سهم، حق‌تقدم و اوراق بهادار به ارزش ۱۴ هزار و ۷۰۹ میلیارد ریال داد و ستد شد.

برپایه معاملات روز یکشنبه بیش از یک میلیارد و ۱۱۶ میلیون سهم، حق‌تقدم و اوراق بهادار به ارزش ۱۴ هزار و ۷۰۹ میلیارد ریال داد و ستد شد. همچنین شاخص کل (هم‌وزن) با ۹۰۱ واحد کاهش به ۴۳۲ هزار و ۴۵۸ واحد و شاخص قیمت (هم‌وزن) با ۵۸۷ واحد افت به ۲۸۱ هزار و ۵۳۲ واحد رسید.شاخص بازار اول هفت هزار و ۵۳۷ واحد و شاخص بازار دوم ۱۴ هزار و ۹۲۸ واحد کاهش داشتند.

حقوقی‌ها در این روز حدود ۴۵۰میلیارد تومان وارد بازار سهام کردند. ارزش کل معاملات خرد ۸۶۰میلیارد تومان بود، اشخاص حقوقی۶۹درصد یعنی۵۹۰میلیارد تومان سهام خریدند و مازاد خریدشان۵۲درصد از کل معاملات شد.بیشترین تزریق پول حقوقی به بازارسرمایه در سه گروه «بانک‌ها و موسسات اعتباری»، «محصولات شیمیایی» و «فلزات اساسی» رقم خورد در حالی که برآیند معاملات گروه‌های «ماشین‌آلات و دستگاه‌های برقی» و «سرمایه‌گذاری‌های استانی» به نفع حقیقی‌ها تمام شد. همچنین افزایش سهام حقیقی‌ها در دو نماد و افزایش سهام حقوقی‌ها در ۸۲نماد به بیش از یک میلیارد تومان رسید که جمع تغییر مالکیت دسته اول صفر میلیارد تومان و تغییر مالکیت دسته دوم ۴۲۰میلیارد تومان بود.آخرین قیمت۱۶نماد حداقل یک درصد نسبت به قیمت روز قبل آنها افزایش یافته و ۵۲۰نماد با کاهش بیش از یک درصدی قیمت همراه بوده‌اند.علاوه بر این در بین همه نمادها، نماد «آلومینیوم ایران» با ۷۲ واحد، «سیمان داراب» با هشت واحد و «صنایع سیمان دشتستان» با چهار واحد تاثیر مثبت بر شاخص بورس داشتند.در مقابل «فولاد مبارکه اصفهان» با یک هزار و ۲۰۳ واحد، «ملی صنایع مس ایران» با یک هزار و ۱۰۱ واحد، «شرکت سرمایه‌گذاری تامین اجتماعی» با ۸۱۷ واحد، «بانک پارسیان» با ۵۴۸ واحد، «صنایع پتروشیمی خلیج فارس» با ۵۰۳ واحد، «معدنی و صنعتی چادرملو» با ۴۷۲ واحد، «پالایش نفت اصفهان» با ۴۵۶ واحد، «فولاد خوزستان» با ۳۶۳ واحد، «نفت و گاز پتروشیمی تامین» با ۳۰۶ واحد، «پتروشیمی نوری» با ۲۷۷ واحد، «بانک ملت» با ۲۰۷ واحد، «پتروشیمی پردیس» با ۱۹۲ واحد، «فرآوری معدنی اپال کانی پارس» با ۱۶۰ واحد، «سرمایه‌گذاری صدر تامین» با ۱۵۵ واحد و «پالایش نفت بندرعباس» با ۱۵۰ واحد تاثیر منفی را بر شاخص بورس داشتند.بر پایه این گزارش، در دومین روز کاری هفته نماد «سیمان داراب»، «فرآوری معدنی اپال کانی پارس»، «سرمایه‌گذاری سیمان تامین»، «پتروشیمی بوعلی سینا»، «بانک ملت»، «سرمایه‌گذاری تامین اجتماعی» و «بانک پاسارگاد» در گروه نمادهای پرتراکنش قرار داشتند.گروه بانک‌ها هم در معاملات امروز صدرنشین برترین گروه‌های صنعت شد و در این گروه ۲۵۱ میلیون و ۳۷۲ هزار برگه سهم به ارزش یک‌هزار و ۲۳۷ میلیارد ریال دادوستد شد.

    آخرین وضعیت شاخص فرابورس

در این روز شاخص فرابورس نیز بیش از ۶۰ واحد کاهش داشت و بر روی کانال ۱۷ هزار و ۸۲۰ واحد ثابت ماند.همچنین در این بازار ۷۳۱ میلیون و ۴۵۴ هزار برگه سهم به ارزش ۵۰ هزار و ۸۸۵ میلیارد ریال دادوستد شد. طی روز یکشنبه تنها نماد «سنگ آهن گهرزمین»، با تاثیر مثبت بر شاخص این بازار همراه بود، در مقابل «پلیمر آریا ساسول»، «سرمایه‌گذاری صبا تامین»، «فولاد هرمزگان جنوب»، «پتروشیمی زاگرس»، «پتروشیمی مارون»، «گروه توسعه مالی مهر آیندگان»، «پتروشیمی تندگویان»، «هلدینگ صنایع معدنی خاورمیانه» و «بیمه اتکایی ایرانیان» تاثیر منفی بر شاخص فرابورس داشتند.

    کاهش مجدد ارزش سهام عدالت

در پایان معاملات امروز بازار سهام، ارزش سهام عدالت درمقایسه با روز گذشته، ۰.۹درصد کاهش یافت و ارزش سبد ۵۳۲هزار تومانی و یک میلیون تومانی سهام عدالت به ترتیب به ۱۱ میلیون و ۳۵۲هزار تومان و ۲۱ میلیون و ۳۸۵هزار تومان رسید. در پایان معاملات امروز بازار سهام، ارزش سهام عدالت درمقایسه با روز گذشته، ۰.۹درصد کاهش یافت و ارزش سبد ۵۳۲هزار تومانی و یک میلیون تومانی سهام عدالت به ترتیب به ۱۱ میلیون و ۳۵۲هزار تومان و ۲۱ میلیون و ۳۸۵هزار تومان رسید.

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران