شماره امروز: ۵۴۷

| | |

برپایه معاملات روز سه شنبه بیش از ۶ میلیارد و ۹۷۳ میلیون سهم، حق تقدم و اوراق بهادار به ارزش ۵۱ هزار و ۶۰۵ میلیارد ریال داد و ستد شد

برپایه معاملات روز سه شنبه بیش از ۶ میلیارد و ۹۷۳ میلیون سهم، حق تقدم و اوراق بهادار به ارزش ۵۱ هزار و ۶۰۵ میلیارد ریال داد و ستد شد.همچنین شاخص کل (هم‌وزن) با ۵۰۹ واحد افزایش به ۴۳۵ هزار و ۲۳۱ واحد و شاخص قیمت (هم‌وزن) با ۳۳۲ واحد رشد به ۲۸۳ هزار و ۴۷۱ واحد رسیدند.شاخص بازار اول ۱۵ هزار و ۳۴۳ واحد و شاخص بازار دوم ۳۰ هزار و ۹۸۰ واحد افزایش داشتند.

در بورس روزگذشته حقیقی‌ها حدود ۷۰میلیارد تومان وارد بازار سهام کردند. ارزش کل معاملات خرد چهار هزار و ۲۵۰میلیارد تومان بود، افراد حقیقی۸۳درصد یعنی سه هزار و ۵۴۰میلیارد تومان سهام خریدند و مازاد خریدشان دو درصد از کل معاملات شد.بیشترین ورود پول حقیقی به بازارسهام در سه گروه «فلزات اساسی»، «محصولات شیمیایی» و «شرکت‌های چند رشته‌ای صنعتی» رقم خورد در حالی که برآیند معاملات گروه‌های «بانک‌ها و موسسات اعتباری» و «مواد و محصولات دارویی»به نفع حقوقی‌ها تمام شد.

همچنین افزایش سهام حقیقی‌ها در ۵۰نماد و افزایش سهام حقوقی‌ها در ۶۸نماد به بیش از یک میلیارد تومان رسید که جمع تغییر مالکیت دسته اول ۴۰۰میلیارد تومان و تغییر مالکیت دسته دوم ۳۱۰میلیارد تومان بود.آخرین قیمت۸۴نماد حداقل یک درصد نسبت به قیمت روز قبل آنها افزایش یافته و ۴۶۱نماد با کاهش بیش از یک درصدی قیمت همراه بوده‌اند. علاوه بر این در بین همه نمادها، نماد «فولاد مبارکه اصفهان» با سه هزار و ۵۰۶ واحد، «شرکت سرمایه‌گذاری تامین اجتماعی» با دو هزار و ۳۱۱ واحد، «ملی صنایع مس ایران» با دو هزار و ۱۵۳ واحد، «نفت و گاز پتروشیمی تامین» با یک هزار و ۳۲۶ واحد، «معدنی و صنعتی چادرملو» با یک هزار و ۱۳۹ واحد، «فولاد خوزستان» با یک هزار و ۱۴ واحد و «پالایش نفت اصفهان» با ۹۸۹ واحد، «صنایع پتروشیمی خلیج فارس» با ۷۹۰ واحد و «پتروشیمی نوری» با ۷۵۴ واحد تاثیر مثبت بر شاخص بورس داشتند.در مقابل، نماد «شرکت سرمایه‌گذاری صدر تامین» با ۱۲۴ واحد، «تولیدی فولاد سپید فراب کویر» با ۱۱۶ واحد، «شرکت سرمایه‌گذاری صندوق بازنشستگی» با ۱۱۴ واحد، «بانک صادرات ایران» با ۸۷ واحد، «فولاد آلیاژی ایران» با ۸۷ واحد، «گروه مدیریت سرمایه‌گذاری امید» با ۷۲ واحد، «بورس اوراق بهادار تهران»، «باما» با ۶۵ واحد، «مبین انرژی خلیج فارس» با ۶۰ واحد و «بانک تجارت» با ۵۶ واحد تاثیر منفی را بر شاخص بورس داشتند. بر پایه این گزارش، در چهارمین روزهفته نماد «سایپا»، «پالایش نفت اصفهان»، «ایران‌خودرو»، «فولاد مبارکه اصفهان»، «گسترش سرمایه‌گذاری ایران خودرو»، «ملی صنایع مس ایران» و «بانک تجارت» در گروه نمادهای پرتراکنش قرار داشتند.گروه خودرو هم در معاملات امروز صدرنشین برترین گروه‌های صنعت شد و در این گروه دو میلیارد و ۵۷۱ هزار برگه سهم به ارزش هفت هزار و ۷۵ میلیارد ریال دادوستد شد.

    آخرین وضعیت شاخص فرابورس

در روز مذکور شاخص فرابورس نیز بیش از ۱۴۳ واحد افزایش داشت و روی کانال ۱۷ هزار و ۹۴۰ واحد ثابت ماند.همچنین در این بازار ۹۱۰ میلیون و ۶۳ هزار برگه سهم به ارزش ۲۲ هزار و ۲۰۰ میلیارد ریال دادوستد شد. روز سه شنبه نمادهای«پلیمر آریا ساسول»، «پتروشیمی زاگرس»، «فولاد هرمزگان جنوب»، «سرمایه‌گذاری صبا تامین»، «پتروشمی تندگویان»، «شرکت آهن و فولاد ارفع»، «هلدینگ صنایع معدنی خاورمیانه»، «گروه توسعه مالی مهر آیندگان»، «سنگ آهن گهرزمین» و «بیمه پاسارگاد» تاثیر مثبت بر شاخص این بازار داشتند. همچنین نماد «صنایع ماشین‌های اداری ایران»، «زغال‌سنگ پرورده طبس»، «پتروشیمی مارون»، «قاسم ایران»، «بیمه سامان»، «سهامی ذوب‌آهن اصفهان»، «گروه سرمایه‌گذاری میراث فرهنگی»، «سرمایه‌گذاری مس سرچشمه»، «ذوب روی اصفهان» و «تولید برق ماهتاب کهنوج» تاثیر منفی بر شاخص فرابورس داشتند.

    ارزش سهام عدالت افزایش یافت

در پایان معاملات چهارمین روز هفته بازار سرمایه، ارزش سهام عدالت در مقایسه با روز گذشته، ۲.۳درصد افزایش یافت و ارزش سبد ۵۳۲هزار تومانی و یک میلیون تومانی سهام عدالت به ترتیب به ۱۱ میلیون و ۵۸۲هزار تومان و ۲۱ میلیون و ۸۱۶هزار تومان رسید.با احتساب این موضوع، ارزش ۶۰درصد قابل فروش سبد ۵۳۲هزار تومانی سهام عدالت به ۶ میلیون و ۹۴۹هزار تومان رسیده است.

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران