شماره امروز: ۵۴۷

| | |

برپایه معاملات روز شنبه بیش از یک میلیارد و ۴۷۶ میلیون سهم، حق تقدم و اوراق بهادار به ارزش ۱۶ هزار و ۲۱۴ میلیارد ریال داد و ستد شد.

برپایه معاملات روز شنبه بیش از یک میلیارد و ۴۷۶ میلیون سهم، حق تقدم و اوراق بهادار به ارزش ۱۶ هزار و ۲۱۴ میلیارد ریال داد و ستد شد. همچنین شاخص کل (هم‌وزن) با ۹۳۶ واحد کاهش به ۴۳۶ هزار و ۱۷۷ واحد و شاخص قیمت (هم‌وزن) با ۶۱۰ واحد افت به ۲۸۴ هزار و ۱۲۵ واحد رسیدند. شاخص بازار اول هفت‌هزار و ۱۹۱ واحد و شاخص بازار دوم ۱۶ هزار و ۷۹۹ واحد کاهش داشتند. حقوقی‌ها در اولین روز هفته حدود ۴۹۰میلیارد تومان وارد بازار سهام کردند. ارزش کل معاملات خرد هزار و ۲۳۰میلیارد تومان بود، اشخاص حقوقی ۵۶درصد یعنی ۶۹۰میلیارد تومان سهام خریدند و مازاد خریدشان ۴۰درصد از کل معاملات شد. بیشترین تزریق پول حقوقی به بازارسرمایه در سه گروه «محصولات شیمیایی»، «فلزات اساسی» و «بانک‌ها و موسسات اعتباری» رقم خورد در حالی که هیچ گروهی شاهد ورود پول حقیقی نبود.علاوه بر این در بین همه نمادها، نماد «تامین سرمایه امین» با ۵۷ واحد، «لبنیات پاک» با ۴۹ واحد، «بانک پاسارگاد» با ۱۶ واحد، «ایران مرینوس» با ۱۳ واحد، «داروسازی امین» با ۱۱ واحد، «تولید نیروی برق آبادان» با هشت واحد تاثیر مثبت بر شاخص بورس داشتند.در مقابل نماد «فولاد مبارکه اصفهان» با یک هزار و ۳۰۷ واحد، «ملی صنایع مس ایران» با ۸۵۰ واحد، «شرکت سرمایه‌گذاری تامین اجتماعی» با ۷۸۱ واحد، «صنایع پتروشیمی خلیج فارس» با ۵۱۳ واحد، «معدنی و صنعتی چادرملو» با ۵۱۳ واحد، «پالایش نفت اصفهان» با ۴۷۵ واحد و «معدنی و صنعتی گل گهر» با ۳۷۵ واحد تاثیر منفی را بر شاخص بورس داشتند.بر پایه این گزارش، در روز مذکور نماد «تامین سرمایه امین»، «تولید نیروی برق آبادان»، «پتروشیمی بوعلی سینا»، «فرآوری معدنی اپال کانی پارس»، «شرکت سرمایه‌گذاری تامین اجتماعی»، «لبنیات پاک» و «سرمایه‌گذاری سیمان تامین» در گروه نمادهای پرتراکنش قرار داشتند. گروه فلزات اساسی هم در معاملات امروز صدرنشین برترین گروه‌های صنعت شد و در این گروه ۶۸ میلیون و ۳۸۹ هزار برگه سهم به ارزش یک هزار و ۱۷۴ میلیارد ریال داد و ستد شد.

  آخرین وضعیت شاخص فرابورس

طی اولین روز هفته شاخص فرابورس نیز حدود ۷۲ واحد کاهش داشت و روی کانال ۱۷ هزار و ۸۵۲ واحد ثابت ماند. همچنین در این بازار ۷۶۳ میلیون و ۲۱۳ هزار برگه سهم به ارزش ۳۸ هزار و ۱۰۸ میلیارد ریال داد و ستد شد.در این روز نمادهای «تولید مسیر برق گیلان»، «برق و انرژی پیوند گستر»، «مدیریت انرژی امید تابان هور»، «هلدینگ صنایع معدنی خاورمیانه»، «سنگ آهن گهرزمین» و «تولید برق ماهتاب کهنوج» تاثیر مثبت بر شاخص این بازار داشتند. همچنین «نماد پلیمر آریا ساسول»، «بیمه پاسارگاد»، «پتروشیمی زاگرس»، «سرمایه‌گذاری صبا تامین»، «پتروشیمی مارون»، «فولاد هرمزگان جنوب»، «گروه توسعه مالی مهر آیندگان» و «پتروشمی تندگویان» تاثیر منفی بر شاخص فرابورس داشتند.

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران