شماره امروز: ۵۴۷

| | |

برپایه معاملات روز گذشته بازار بیش از یک میلیارد و ۸۷۲ میلیون سهم، حق تقدم و اوراق بهادار به ارزش ۲۱ هزار و ۸۱۰ میلیارد ریال داد و ستد شد.

برپایه معاملات روز گذشته بازار بیش از یک میلیارد و ۸۷۲ میلیون سهم، حق تقدم و اوراق بهادار به ارزش ۲۱ هزار و ۸۱۰ میلیارد ریال داد و ستد شد. همچنین شاخص کل (هم‌وزن) با یک‌هزار و ۲۵۶ واحد کاهش به ۴۳۷ هزار و ۱۱۵ واحد و شاخص قیمت (هم‌وزن) با ۸۱۸ واحد افت به ۲۸۴ هزار و ۷۸۲ واحد رسیدند. شاخص بازار اول هشت‌هزار و ۳۰۵ واحد و شاخص بازار دوم ۲۰ هزار و ۸۴۸ واحد کاهش داشتند.

حقوقی‌ها روز چهارشنبه حدود ۴۷۰میلیارد تومان وارد بازار سهام کردند. ارزش کل معاملات خرد هزار و ۵۷۰میلیارد تومان بود، اشخاص حقوقی ۴۲درصد یعنی ۶۶۰میلیارد تومان سهام خریدند و مازاد خریدشان ۳۰درصد از کل معاملات شد. بیشترین تزریق پول حقوقی به بازار سهام در سه گروه «فلزات اساسی»، «بانک‌ها و موسسات اعتباری» و «فرآورده‌های نفتی» رقم خورد در حالی که برآیند معاملات گروه‌های «سایر محصولات کانی غیرفلزی» و «ماشین‌آلات و دستگاه‌های برقی» به نفع حقیقی‌ها تمام شد.

در این روز افزایش سهام حقیقی‌ها در ۹نماد و افزایش سهام حقوقی‌ها در ۹۵نماد به بیش از یک میلیارد تومان رسید که جمع تغییر مالکیت دسته اول ۲۰میلیارد تومان و تغییر مالکیت دسته دوم ۴۴۰میلیارد تومان بود. همچنین آخرین قیمت ۳۴نماد حداقل یک درصد نسبت به قیمت روز قبل آنها افزایش یافته و ۵۲۳نماد با کاهش بیش از یک درصدی قیمت همراه بوده‌اند.

علاوه بر این در بین همه نمادها، نماد «بانک پاسارگاد» با ۱۱۴ واحد، «تامین سرمایه امین» با ۱۰۴ واحد، «صنایع سیمان دشتستان» با ۸۴ واحد، «آلومینیوم ایران» با ۸۱ واحد، «پرداخت الکترونیک سامان کیش» با ۳۷ واحد، «داروسازی امین» با ۲۷ واحد، «بین‌المللی محصولات پارس» با ۱۸ واحد، «صنعتی بهشهر» با ۱۶ واحد، «لبنیات پاک» با ۱۴ واحد و «لوله و ماشین‌سازی ایران» با ۱۳ واحد تاثیر مثبت را بر شاخص بورس داشتند. در مقابل «فولاد مبارکه اصفهان» با یک هزار و ۲۵۴ واحد، «ملی صنایع مس ایران» با یک هزار و ۱۵۰ واحد، «شرکت سرمایه‌گذاری تامین اجتماعی» با ۷۴۵ واحد، «صنایع پتروشیمی خلیج فارس» با ۷۱۷ واحد، «معدنی دماوند» با ۵۴۹ واحد، «پالایش نفت اصفهان» با ۴۷۵ واحد، «نفت و گاز پتروشیمی تامین» با ۴۲۸ واحد و «بانک ملت» با ۳۶۲ واحد تاثیر منفی بر شاخص بورس داشتند. بر پایه این گزارش، روز گذشته «نماد شرکت سرمایه‌گذاری تامین اجتماعی»، «ملی صنایع مس ایران»، «زامیاد»، «فرآوری معدنی اپال کانی پارس»، «معدنی دماوند»، «تامین سرمایه امین» و «پتروشیمی بوعلی سینا» در گروه نمادهای پُرتراکنش قرار داشتند. گروه فلزات اساسی هم در معاملات امروز صدرنشین برترین گروه‌های صنعت شد و در این گروه ۱۳۳ میلیون و ۳۲۹ هزار برگه سهم به ارزش دو هزار و ۴۹ میلیارد ریال داد و ستد شد.

     آخرین وضعیت شاخص فرابورس

روز چهارشنبه شاخص فرابورس نیز حدود هشت واحد افزایش داشت و بر روی کانال ۱۷ هزار و ۹۲۴ واحد ثابت ماند. همچنین در این بازار ۵۶۸ میلیون و ۹۸۰ هزار برگه سهم به ارزش ۱۳۵ هزار و ۷۸۳ میلیارد ریال داد و ستد شد.

در این روز نمادهای «بیمه پاسارگاد»، «هلدینگ صنایع معدنی خاورمیانه»، «سنگ آهن گهرزمین»، «مدیریت انرژی امید تابان هور»، «بیمه اتکایی ایرانیان» و «تولید برق ماهتاب کهنوج» تاثیر مثبت بر شاخص این بازار داشتند. همچنین نماد «پلیمر آریا ساسول»، «پتروشیمی مارون»، «پتروشمی تندگویان»، «گروه توسعه مالی مهر آیندگان»، «سرمایه‌گذاری صبا تامین»، «پتروشیمی زاگرس»، «سرمایه‌گذاری صبا تامین»، «پتروشیمی زاگرس» و«صنایع ماشین‌های اداری ایران» تاثیر منفی بر شاخص فرا بورس داشتند.

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران