شماره امروز: ۵۴۷

| | |

رییس کل بانک مرکزی از واریز پیش‌پرداخت مربوط به خرید ۱۶.۸ میلیون دوز واکسن کواکس با همکاری دو بانک ایرانی و سه بانک اروپایی در اولین روز بعد از تعطیلات ژانویه، به حساب کارگزار سازمان بهداشت جهانی خبر داد.

همتی: پیش‌پرداخت ۱۶,۸ میلیون دوز واکسن کرونا واریز شد

رییس کل بانک مرکزی از واریز پیش‌پرداخت مربوط به خرید ۱۶.۸ میلیون دوز واکسن کواکس با همکاری دو بانک ایرانی و سه بانک اروپایی در اولین روز بعد از تعطیلات ژانویه، به حساب کارگزار سازمان بهداشت جهانی خبر داد. عبدالناصر همتی افزود: همان‌گونه که اعلام کرده بودم، براساس توافقات وزارت بهداشت ودرمان کشورمان، برای دریافت تعداد ۱۶.۸ میلیون دوز واکسن کواکس، پیش‌پرداخت توافقی برای خرید واکسن مورد نظر با تلاش همکارانم در امور بین‌الملل و با وجود موانع ایذایی ناشی از تحریم امریکا با همکاری دو بانک ایرانی و سه بانک اروپایی در اولین روز بعد از تعطیلات ژانویه، به حساب کارگزار سازمان بهداشت جهانی واریز شد. مبالغ بسیار بیشتری نیز برای خرید واکسن کرونا تخصیص داده‌ایم که در صورت تأیید مسوولان وزارت بهداشت، تأمین ارز خواهد شد. امیدوارم هرچه سریعتر شاهد دریافت و بهره‌برداری از واکسن‌های خریداری شده و به خصوص واکسن‌های تولیدی در داخل کشور باشیم.

رشد ۴ درصدی اقتصاد جهانی در سال ۲۰۲۱

پیش‌بینی می‌شود، در صورت توزیع واکسن کووید-۱۹ در کل سال میلادی کنونی، اقتصاد جهانی در سال ۲۰۲۱ رشد ۴ درصدی داشته باشد. به گزارش بیزینس نیوز، وام‌دهنده مستقر در واشنگتن در جدیدترین گزارش چشم‌انداز اقتصادی جهانی در سال ۲۰۲۱ گفت: سیاست‌گذاران باید اقدامات مهمی را برای مهار همه‌گیری و افزایش سرمایه‌گذاری انجام دهند تا رشد پایدار به دنبال داشته باشند و خطرات در مسیر بهبودی را کاهش دهند. پیش‌بینی بانک جهانی فقط ۰. ۲ درصد کمتر از پیش‌بینی قبلی آن در ماه ژوئن گذشته پس از افزایش آمار میزان مبتلایان به کووید-۱۹ بوده است.  بانک جهانی در چشم‌انداز جدید خود از رشد اقتصادی خاورمیانه در سال ۲۰۲۱ پیش‌بینی کرد اقتصاد ایران پس از آب رفتن در سال ۲۰۲۰ در سال ۲۰۲۱ دوباره به رشد باز گردد. به گزارش وب‌سایت بانک جهانی، بانک جهانی در چشم‌انداز جدید خود از رشد اقتصادی خاورمیانه در سال ۲۰۲۱ پیش‌بینی کرد اقتصاد ایران پس از آب رفتن در سال ۲۰۲۰ در سال ۲۰۲۱ دوباره به رشد باز گردد.  

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران